CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

Miras.cz - Cestování - Prodej letenek

Informace

Převzetí letenek

Výsledkem úspěšné rezervace je unikátní 6-místný kód v systému Amadeus, který klientovi zaručuje, že místo v letadle je skutečně jeho. Vzápětí po rezervaci je klient kontaktován operátorem agentury Asiana GTS, který ještě jednou potvrdí podmínky platby a předání cestovních dokladů. Letenky je možné si vyzvednout v kterékoli z poboček agentury Asiana GTS, přímo na letišti před odletem nebo si je nechat doručit poštou či kurýrem.

Kontrola rezervace

Jelikož jsou rezervace prováděny v systému GRS AMADEUS, můžete si kdykoliv zkontrolovat Vaši rezervaci na adrese http://www.checkmytrip.com. Po zadání rezervačního kódu a příjmení bude zobrazena Vaše rezervace přímo v GRS AMADEUS. Zde se dozvíte podrobnosti o svém letu (číslo letu, čas odletu a příletu, mezipřistání, čekací doby na přestupech, druh letadla...)

Místo v letadle

Zajistěte si místo v letadle dostatečně včas. Svou rezervaci místa můžete provést v kancelářích letecké společnosti nebo v cestovních agenturách. Vaše místo v letadle však může být pevně zajištěno až po zakoupení letenky na příslušný let. Potvrzené místo je označeno v letence v rubrice "Status" symbolem "OK". Symbol "RQ" znamená, že Vámi požadované místo nebylo možné zatím potvrdit.

Platnost letenky

Platnost letenky se vztahuje k podmínkám tarifu, který byl uplatněn při jejím nákupu. Některé, zejména levnější, letenky mohou být spojeny s určitými časovými omezeními platnosti letenky. Podrobnější informace získáte při nákupu nebo rezervaci letenky.

Letištní taxy

Rádi bychom Vás také upozornili, že některé taxy se vybírají již při platbě letenky jako například v České republice. Na některých letištích je nutno platit tyto taxy v hotovosti až při odbavení na letišti.

Cestovní zavazadla

Množstevní a váhové limity na zavazadla se v jednotlivých aerolinkách liší. V turistické třídě platí obvykle limit max. 20 kg a 2 kusy. Na palubu si sebou může cestující vzít další zavazadlo o váze 5 kilogramů a rozměrech 55x40x20 cm. Ve vyšších třídách se váhový i množstevní limit zvyšuje. Pro případnou reklamaci je vydán útržek zavazadlové přívěsky jako potvrzení o převzetí zavazadla.

Označení zavazadla

Každé zavazadlo musí být před přijetím k přepravě opatřeno jmenovkou, vně i uvnitř zavazadla, s uvedením jména cestujícího a jeho adresy trvalého nebo přechodného bydliště. Jméno cestujícího uvedené na jmenovce musí souhlasit se jménem v letence. Zavazadla, včetně zavazadel se zipovými uzávěry, musí být uzamčena, aby během přepravy nemohlo dojít k jejich otevření.

Zakázané předměty

Podle platných mezinárodních předpisů nesmí mít cestující u sebe zbraně, střelivo, nože, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (pistole, granát) a všechny další předměty bodné a sečné povahy, které by mohly ohrozit bezpečnost cestujících. Často neprojdou ani nůžky v manikúře. Pokud chce cestující tyto předměty přepravovat, musí je před nastoupením cesty uložit do svého zapsaného zavazadla, které odevzdá při odbavení před odletem.