CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Albánie & Černá Hora

Albánie & Černá Hora 2001

- 1 -   Mělník - Plitvice - Dubrovník
- 2 -   Budva - Svati Stefan - Podgorica
- 3 -   Albánie - Škodra
- 4 -   Rozafat
- 5 -   Tirana - Vlora
- 6 -   Albánská riviéra
- 7 -   Sarandë - Ionína - Thessaloniki/Soluň
- 8 -   Sofie - Brno - Mělník
- > -   Itinerář


Cíl cesty byl jasný dlouho, chtělo se do Albánie. Proč? Protože jsem tam nebyl. Krapet exotika a země turisty a civilizací příliš nedotčená. V minulosti cestu přerušil rozvrat státu v roce 1997, kdy byly vyrabovány muniční sklady a sehnat kalašnikov bylo jednodušší než krabičku cigaret. Teď nastal čas na jeden ze zbývajících nedotčených rájů v Evropě s podobnosti s krásami rozvojových zemí.

A když už Albánie, tak projet co největší flák Balkánu. To nesdílely osoby kolem mě a ťukaly si na hlavu. Na lákavou nabídku se nikdo nechytl a jedu sám. Cestu tím, co se namane, jsem měl začít 8. června po trase Maďarsko - Srbsko - Černá Hora - Albánie - Makedonie - Řecko - Istanbul - Bulharsko - Rumunsko - Moldávie. Nicméně hlavní byla Albánie a Černá Hora. Makedonie se muselo zredukovat kvůli válce a Srbsko kvůli vízům. Další průšvih byl krach mého amerického makléře a musel jsem ještě řešit jeho konkurz. Původní měsíc se osekal, trasu ještě více a odjel jsem až o 2 týdny později. Ale cestu stopem na Balkán jsem nahradil rychlejšími přímými autobusovými linkami do Dubrovníku a ze Soluně.

Trasa

22. června - 6. července 2001
(ČR) - (Rakousko) - (Slovinsko) - (Chorvatsko) Záhřeb - Šibenik - Split - (Bosna a Hercegovina) - (Chorvatsko) Dubrovník - (Černá Hora) Budva - Svati Stefan - Podgorica - (Albánie) Shkodër- Tirana - Durrës - Vlora - Himarë - Sarandë - (Řecko) Ioánina - Larissa - Thessaloniki - (Bulharsko) - (Srbsko) - (Maďarsko) Budapest - (Slovensko) - (ČR) Brno - Praha - Mělník