CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Asie z Hong Kongu do Malajsie

Asie z Hong Kongu do Malajsie

Hong Kong, Macao, Čína, Vietnam, Kambodža, Thajsko, Malajsie, Rusko

- 1 -   Před cestou
- 2 -   Hong Kong
- 3 -   Macao
- 4 -   Čínské kopečky v Yangshuo
- 5 -   Rýžové terasy v Longshengu a na hranice
- 6 -   Vietnam a hlavní město Hanoi
- 7 -   Baráky v Hue a Hoi Anu
- 8 -   Pobřežní Nha Trang
- 9 -   Saigon a tunely Cu Chi
-10-   Kambodžský Phnom Penh
-11-   Ostrov Ko Chang
-12-   Bangkokská výměna
-13-   Návrat na ostrovy Ko Pi Pi
-14-   Národní park Taman Negara
-15-   Kuala Lumpur a Velká cena Formule 1
-16-   Batu Cave a Penang Island
-17-   Moskva - Kreml


Třetí zimní cesta vedla opět do jihovýchodní Asie. Tentokrát se začalo trochu severněji v Číně a Hong Kongu. Odsud jsem se pak přesouval přes Vietnam a Kambodžu do Thajska. Na poslední chvíli se ještě prodloužila o další týdny a jižní Thajsko a Malajsii. Závěrečné vyprášení načerpaného tepla se událo na moskevských bulvárech.

Projeli jsme to ve dvou, když jsem v půlce cesty v Bangkoku musel spolucestující přepřáhnout. Celkem jsem byl na cestě 48 dní a najel po zemi 8 tisíc kilometrů. Letenka Praha - Hong Kong a Bangkok - Moskva - Praha se sehnala od Aeroflotu za 21 tisíc a další dvacka zaplula do kapes asijského lidu.

Trasa

7. únor - 25. březen 2006 (48 dní)
(ČR) Mělník - Praha - (Rusko) Moskva - (Hong Kong) - (Macao) - (Čína) Canton - Yangshuo - Longshen - Guillin - Nanning - (Vietnam) Hanoi - Hue - Hoi An - Nha Trang - Saigon - (Kambodža) Phnom Penh - (Thajsko) Aranya Prathet - Chanthanaburi - Trat - Ko Chang - Bangkok - Ko Pi Pi - Krabi - Had Yai - Sungai Kolok - (Malajsie) Pasir Mas - Gua Musang - Jerantut - Kuala Tahan - Kuala Lumpur - Sepang - Penang - Georgetown - Butterworth - (Thajsko) Had Yai - Chumpon - Bangkok - (Rusko) Moskva - (ČR)