CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Jihovýchodní Asie

Jihovýchodní Asie 2003
Singapur - Malajsie - Thajsko - Kambodža

- 1 -   Úvod a Rampouši v Kodani
- 2 -   Singapur
- 3 -   Melaka - Kuala Lumpur
- 4 -   Cameron Highlands
- 5 -   Ostrov Ko Pha-Nganu
- 6 -   Bangkok
- 7 -   Kambodža
- 8 -   Chrámy Angkor Wat
- 9 -   Bangkok a most přes řeku Kwai
-10-   Letiště
- > -   Itinerář


Cesta do Thajska byla kdysi prvním cestovatelským nápadem. Rok 1997 a akční letenky do Bangkoku... Takže nic a teprve o několik měsíců později jsem zamířil na svoji první cestu - s Morisem, autem, na 6 dní do dalekého Slovinska. Ehm. Další cesty pomalu přibývaly, ale na baťůžkářsky pohodovou jihovýchodní Asii se nedostávalo. Místo toho jsem si užíval vojenské převraty ve Venezuele, výbuchy v Albánii či přepadení v Riu. A protože ve škole kroutím poslední rok, je čas na asi poslední baťůžkářský zářez. GTS na profláklé sametové a valentýnské akci nabízí už docela šitovní destinace, tak jsem koupil standardní letenky tři měsíce předem za 15 tisíc. Cestování tam vyšlo na 300 dolarů a celý výlet do 25 tisíc.

Cesta byla naplánována, jak už to bývá, velkohubě přes čtyři země. Chtěl jsem přiletět do Singapuru, profrčet Malajský poloostrov (Melaka, Kuala Lumpur, Cameron Highlands) a přes thajský ostrov Ko Pha Ngan do Bangkoku, kde si dát gáblík a odkok do Kambodže - do země nášlapných min a angkorských chrámů.

Vše bylo tradičně na blind. Jedinou věcí, co jsem měl, byla letenka Praha - Kodaň - Singapur a zpátky z Bangkoku od Scandinavien Airlines. Na první dva týdny se mi podařilo překecat Máru, kolegu ze slovutného SOSPOŠského ústavu a já si to pak natáhl ještě o pár dní. (PS: fotky jsou ještě z filmů, to už dneska neznáte, tak jsou ještě o několik řádů horší než obvykle)

Trasa

4. únor 2003 - 27. únor 2003
(ČR) Mělník - Praha - (Dánsko) Kodaň - (Singapur) - (Malajsie) Johor Bahru - Melaka - Kuala Lumpur - Tanah - Tapah Rata - Ipoh - Butterworth - (Thajsko) Hat Yai - Ko Phangan - Hat Rin - Hat Thien - Surat Thani - Bangkok - Arathya Prathet - (Kambodža) Poipet - Siem Rap - Angkor Vat - Angkor Thom - (Thajsko) Bangkok - Katchanaburi - (ČR) Praha - Mělník