CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Rio de Janeiro 1999
3. Corcovado - socha Krista

14. 2. Corcovado (socha Krista Spasitele) - Flamengo

Rio de Janeiro

Vientianne
Socha Krista Spasitele

Po probuzení v jedenáct jsem vyjel navštívit druhý hlavní magnet Ria - 710 metrů vysoký kopec Corcovado, na němž stojí socha Krista Spasitele s fantastickým rozhledem po okolí. Tentokrát jsem vyrazil sám. Kam šel Manuel už nevím, ale rozhodně se nenudil. Na cestu jsem se zeptal místních. V okamžiku položení otázky mi nabídli pomoc hned čtyři okolo stojící. Autobusem jsem dojel na Cosmo Velho, odkud na Corcovado jede červený vláček, či tramvaj, či lanovka, či co to je.

Zpáteční lístek stojí 15 realů (300 Kč) a jezdí to každou půlhodinu. Bylo dost narváno, takže první vláček jsem nechal projet a v dalším jsem se uvelebil pěkně u okýnka na pravé straně, jak radil průvodce. Cesta vede skrze džungli - uměle vysázenou a prohlášenou za národní park. Občas zpoza palem vykoukne nějaká ta slumová vesnice s úhledným bordelem. Uprostřed trasy je stanice pro místní, kde se míjejí vláčky. Za půlhodiny jsme nahoře.

Ještě pár schodů a jsem u Krista. Socha byla postavena v roce 1931, je vysoká 30 metrů a v jeho podstavci je kaple, kam se vejde až 300 lidí (což se mi nějak nezdá). Suma sumárum docela nádherný dílko. Ještě o fous zajímavější je ale skvělá vyhlídka na Rio. Před sochou je vyhlídková terasa na, po Machu Picchu, nejznámější záběr z Jižní Ameriky se středobodem Cukrové homole. Bažím se tu pohledem na tu nádheru snad dvě hodiny. Pak jsem ještě drahnou chvíli dřepěl pod palmou a dopisoval deník.

Rio de Janeiro

Corcovado
Soška zezadu

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
Nejprofláknutější záběr na Pao de Asugar, dole čtvrť Botafogo

Vrátil jsem se pozdě odpoledne a šel se poflakoval po pláži Flamengo, která je 5 minut od hostelu. Po kamenném kotníkolamovém náspu jsem se dorazil na kochačku Corcovada z opačné strany v zapadajícím slunci.

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
Laguna a pláže Ipanema a Leblon

Rio de Janeiro

Flamengo
Praia do Flamengo, vzadu Cristo

Před odjezdem do centra na karneval jsem potkal Manuela. Povyprávěl zážitky z dneška a přitáhl ukázku jihoamerického travního zemědělství. Už občas i něco rozumím a taky občas něco melu. Thomas mu nakonec přijede už pozítří. Zajímavý mohl být asi i jeho příběh s lehkou děvou, která ho vyšla prý se vším všudy na deset realů + jeden real za kondom. Ale stěžoval si na kvalitu. Prej to bylo "nur ficken, ficken". To v takovým Thajsku to bylo úplně něco jiného (toulal se tam kdysi pět měsíců). Ale tohle fuj by tu stejně nikoho nezajímalo.