CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

EGYPT


- 1 -   Káhira - Giza
- 2 -   Západní oázy, Farafra - Bílá poušť
- 3 -   Asuán - Abú Simbel
- 4 -   Karnak - Luxor - Údolí králů
- 5 -   Rudé moře - Dahab
- 6 -   Alexandrie - Káhira


Letošní zimní cesta skončila jen v Egyptě. Pro barákomilce ideální destinace. Původně to mohla být jen první etapa Cesty kolem světa. S půlročním předstihem se tak koupila letenka z Prahy od tehdejšího Click4Sky (ČSA), zpáteční za 2800 Kč, což bylo tak levný, že propadnutí zpáteční cesty by nebolelo a časem by se pořešily lety východním směrem na Indii. A nebo se vrátím po 18 dnech zpátky dom se spolucestujícím, který se na tuto část připojil. Jím je opět David.

Cesta kolem světa se nekonala, sám jsem na ní tehdy nějak neměl sílu. Třebas někdy jindy. Ale ani jiná zimní cesta se nekonala, v Jizerkách jsem si pak pochroumal na lyžích vazy, takže zůstalo jen u toho Egypta.

Nebylo to žádné čedokaření. Obecné povědomí o policejním státu, kde není skoro možné nezávisle cestovat, není pravda. Kromě výletu do Abu Simbelu a pár checkpointů v poušti nebyl nikde byrokratický zádrhel pro cestovatele. Hotýlky se daly lehce nalézt, doprava vlaky a autobusy bez problémů a ani ti protivní bakšišáci nebyli tak brutální. Celkově byl Egypt docela příjemná cestovatelská pohoda.

Trasou se vyluxovaly hlavní egyptské památky od Středozemního moře přes západní oázy až po súdánskou hranici. Na závěr pak byla cachtačka u moře na Sinaji, která zvítězila nad možností výletu do Jordánska.

Trasa

29. 1. - 15. 2. 2010
(Eygpt) Káhira - Farafra - Bílá poušť - Dachla - Asjút - Asuán - Abú Simbel - Fifla - Luxor - Karnak - Údolí Králů - Dahab - Alexandrie - Káhira