CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

X. Trhy v Otavalu

21.2. ..- Otavalo

..v Otavalu jsem se soumrakem. Mám tu nejlevnější pokoj za cestu vůbec, ale nový betonový barák skýtá dost čistoty i příjemných majitelů. Oběhnu městečko k rekonstruovanému vlakovému nádraží, kterému snad chybí už jen projíždějící vlaky. Ale snaží se trochu to obnovovat. Večer byl teprve tady i jediný delší výpadek proudu.

Ekvádor

Ekvádor
Hlavní plac Otavala

Ekvádor

Ekvádor
..

Ekvádor

Ekvádor
Ulice Otavala

22.2. Otavalo

Malé Otavalo je proslulé svými indiánskými trhy. Ty sobotní metastazují do celého města a jsou prý největší v Jižní Americe. No nevím, mně všechny ty trhy přijdou podobné a nákupy nesnáším, ale když už to vyšlo, že v sobotu jedu kolem... I v okolí města ale jsou zajímavé přírodní místa, kam by se dalo vydat. O pořádnějších trecích kolem po vysokých sopkách a lagunách ani nemluvě.

Zajímavějším je ranní zvířecí trh za městem. Pendlující busy projedou pár vesniček a končí mezi kukuřicí na trhu. Zákazníci si již odvádí své nové členy domácnosti na provázku. Jen prasátka kvičí, jak kdyby je za nohy brali, když je berou za nohy. Prodává se tu vše od kuřátek a štěňátek po bejky a lamy. V rámci praktických cenových rad čtenářům… morče (kus za 6-8$), čuníci (20-30), velké svině za 80, telata 120. Takže ty roztomilé chlupaté krysy jsou docela drahé. Hlavní roli ale hrají krávy a prasata. Mezi tím korzují indiánské babičky i veksláci v kožených bundách mezi hovny, smlouvá se, něco spolu bojuje a býčci by si vrzli se sousedkou. O zvukovou show se pak stará hlavně nakládání prasat.

Ekvádor

Ekvádor
Zvířecí trh za městem

Ekvádor

Ekvádor
..

Ekvádor

Ekvádor
..

Ekvádor

Ekvádor
Morčátka

Ekvádor

Ekvádor
Prasátka

Ekvádor

Ekvádor
Telátka

Ekvádor

Ekvádor
Nakoupeno..

Ekvádor

Ekvádor
Ještě se nažrat..

Ekvádor

Ekvádor
A dom

Vedle je ještě trh s tradičními cetkami z lamí vlny a s indiánskými vzory. A samozřejmě spousta stánků s jídlem. Ale to jen předzvěst té pouti v Otavalu, kam se po desáté přesunu. Ve městě už je všechno - hadry, cetky, hamaky a trochu jídla, což je jediné, co mě upoutá i na útratu. V poledne se zastavím na hotelu. Jsem zas nějak přichcíplej, noc stála za pendrek – zima, únava, bolelo břicho, jak jsem se včera přežral. A dnes jsem to nevylepšil. To není moc strategické před dlouhými kolumbijskými cestami.

Plány ale ještě byly - aspoň na vyhlídku El Lechero nad městem s magickým stromem a dál okruhem přes park Kondorů, kolem vodopádů a incké jeskyně. Krásný půldenní výlet, ale to už město řádně zalévá mrak, který ho do večera už neopustil. Takže se zbytek dne válím a koukám na pytloviny v telce. Jako v jednom jsou i dva Supermani, ale místo hubiček s Louise se mlátí s Batmanem. Ehm. Večer vylezu do místní kopie McDonaldu na housku a hranolky. Přihodím čokověci z pekárny a můžu se už jen válet na hotelu. Do hospod tu nějak nechodím. Ty vysloveně místní s nezbytnými kulečníky vypadají spíše pro sektu štamgastů a nic jiného mě do nosu netrklo.
Hotel 6.75, bus na trh .3, ananasový džus 1, palačinka 1.5, ovocný pohár se zmrzlinou 1, chicken burger menu 3... 16$

Tak zítra do Kolumbie. Sbohem Ekvádore. Nakonec jsem v něm strávil celý měsíc a dost ostrouhal nadcházející Kolumbii, na kterou zbyly jen dva týdny. Když tady bylo tak pěkně, a milo, a levno, a pohodově, a bez kvant turistů. Nádherné hory a Galapágy také předčily očekávání. Řadím do americké top pětky...

Ekvádor

Ekvádor
La-la-la-lama

Ekvádor

Ekvádor
Trhy přímo ve městě

Ekvádor

Ekvádor
Místní restaurace