CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Filipíny & Borneo

FILIPÍNY & BORNEO
Emiráty, Omán, Malajsie, Brunej, Thajsko


Filipíny & Borneo

- 1 -   Úvod a tipy
- 2 -   (Emiráty) Dubaj - Abú Dhabí
- 3 -   (Filipíny) Bohol - Tagbilaran - Tarsiéři - Chocolate Hills
- 4 -   (Filipíny) ostrovy Cebu - Negros - Panay
- 5 -   (Filipíny) ostrov Boracay
- 6 -   (Filipíny) Manila
- 7 -   (Filipíny) rýžové terasy v Banaue
- 8 -   (Filipíny) trečík Campulo - Batad - Banga-an
- 9 -   (Filipíny) Bontoc - Sagada - Baguio - Clark
-10-   (Malajsie) Kota Kinabalu - Mount Kinabalu NP
-11-   (Brunej) Bandar Seri Begawan - Seria - Kuala Melaid
-12-   (Borneo) Niah National Park
-13-   (Borneo) Kuching - Semenggoh
-14-   (Borneo) Bako National Park
-15-   (Borneo) Gunung Gading National Park
-16-   (Malajsie) Penang - Songhla
-17-   (Thajsko) Ko Pha Ngan - KL - Putrajaya

fotky 1  Pár opičích fotek
fotky 2  Pár havětích fotek
fotky 3  Panoramata


Zimní cesta 2009 vede opět do jihovýchodní Asie, i když do méně proflaklých končin, kde se o bílou hubu nezakopávalo na každém rohu. Stala se s 60 dni i nejdelší dosavadní štrekou. Spolucestující oběť se našla jenom na první dva týdny a zbytek hezky sám. Takže z toho byla i malá generálka na uvažovanou cestu kolem světa. I když pohodovější končiny než JV Asie by se těžko jinde hledaly.

První tři týdny jsem projel Filipíny, další tři týdny přes malajské Borneo a zbylé necelé dva týdny se proflákaly na pevnině a thajském ostrově Ko Phangan. K tomu ještě máme pouštní bonus díky třídennímu stopoveru v Dubaji, kde se půjčeným autem projel řádný kus Emirátů a minuaturní kousek Ománu. Hlavní letenka byla do Kuala Lumpuru z Mnichova s Emirates (13600 Kč), lety po Asii obstarala Air Asia a Cebu Pacific (od 400 Kč) a dohromady to koštovalo 40 tisíc. A teď se vrhnu na provětrání paměťových buněk a na něco si snad vzpomenu.

Trasa

18. ledna - 18. března 2009 (60 dní)
Praha - Mnichov - (Spojené Arabské Emiráty) Dubaj - Abu Dabí - Al Ain - Fujeirah - (Omán) Předhattajsko - Madha - (SAE) Sharjah - Dubaj - (Malajsie) Kuala Lumpur - (Filipíny) Tagbilaran - Panglao - Chocolate Hills - Cebu - Negros - Catitlan - Boracay - Manila - Banaue - Batad - Bontoc - Sagada - Baguio - Clark - (Malajsie-Sabah) Kota Kinabalu - Mount Aki Nabalu - (Brunej) Muara - Bandar Seri Begavan - Kuala Belaid - (Malajsie-Sarawak) Miri - Niah - Kuching - Taman Bako - Gunung Gading - (Malajsie) Penang - (Thajsko) Hat Yai - Songhla - Ko Pha Ngan - Hat Rin - Hat Thien - (Malajsie) Georgetown - Kuala Lumpur - Putrayama - (Evropa) Mnichov - Mělník