CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Jižní Amerika

JIŽNÍ AMERIKA z Ria do Limy

- 1 -   Nezáživný praktický úvod - Rio
- 2 -   Karneval v Rio de Janeiro
- 3 -   Vodopády Iguacu
- 4 -   Paraguay: Trinidad - Jesus
- 5 -   Paraguay: Encarnacion - Asuncion
- 6 -   Bolívie: vysočina Samaipata
- 7 -   Bolívie: umírání v Sucre
- 8 -   Bolívie: stříbrné Potosí
- 9 -   Salar de Uyuni Tour
-10-   La Paz, Death Road, Chacaltaya (5387mnm)
-11-   Jezero Titicaca, Isla del Sol, plovoucí Uros
-12-   Peru: Machu Picchu
-13-   Incké památky v Posvátném údolí
-14-   Planina Nazca - oáza Huacachina
-15-   Španělsko: Madrid a Mallorca


Osmnáct let na cestách. V roce 1999 cucák, který nebyl ani na čundru na Sázavě, a který se rozpadal pod náporem jakési choroby, a když už ho předháněli i důchodci o francouzských holích, vymyslel si, že chce ještě někdy vidět moře. S Fisherem do Tuniska… Ne, tak aspoň Mallorca. Prostě v zimě k móři. Akce GTS, tehdy směšně levné letenky pro studenty, Rio de Janeiro… nooo, Belmondo si to v tom filmu užil. A to bylo taky jediné, co jsem o cíli cesty věděl. Žádné lonely planety, žádné internety, žádné platební karty… poprvé letadlem, poprvé mimo Evropu, poprvé u oceánu, poprvé tváří k pistoli… a tak to všechno, co tu je, začalo.

Navíc se na cestách padne na stupních Maslowovy pyramidy potřeb na ten nejnižší a nějaké bolístky se stávají irelevantnějšími, když se musí řešit co pít, co jíst a kde spát. Po mnoha letech a mnoha kortikoidech odplynulo vše kromě těch cest. A když se cestování dostalo do své osmnáctileté dospělosti, byl by fajn návrat tam, kde to všechno začalo.

Tím bychom měli naplánováno místo startu, respektive cíle, protože původně jsem myslel, že bych jel přes zimu z Limy, než jsem si cosi přečetl o vhodnosti sezón, a že prosinec kvůli dešťům není ideál. Druhou tutovkou cesty totiž byl asi největší cestovatelský rest - Bolívie a incké Peru. Jedna z nejzákladnějších destinací cestovatelů a já nejen, že se tam za celou dobu ani nepodíval, ale ani to vážněji neohrozil. Po úvodních letech se Latinská Amerika z mých cest vytratila a návrat do Patagonie přišel až, když už se všechny klasiky vyčerpaly. Přitom to jsou přírodně nejúžasnější místa na světě a ještě relativně v pohodě k procestování…

Další z povinné až avatarovské zastávky jsou nejkrásnější vodopády na světě – Foz de Iguacu na trojmezí Brazílie-Argentina-Paraguay. A tohle už stači jen spojit jednou drobností – Paraguayí - zemi, kam nikdo nejezdí, kde v zásadě nic není, a přesto (právě proto) je pohodová a příjemná. Pokud tam tedy nejste v létě, kdy je ve stínu 45 stupňů.

Takže tohle všechno se chtělo nacpat do jedné trasy od pobřeží Atlantiku k Pacifiku na 50 dní, od rozehřátých přímořských džunglí do zasněžených vrcholů nad 5000 metrů, od pulzujícího Ria s milióny lidí na proslulém karnevalu po bolívijské pustiny. A bonusy zdarma k letenkám tentokrát vyplivly Madrid a dva dny na Mallorce.

Trasa

23. 2. – 16. 4. 2017
Brazílie: Rio de Janeiro – Foz de Iguazu – Argentina: Puerto Iguassu – Paraguay: Ciuded del Este – Trinidad – Jesus – Encarnacion – Asuncion – Bolívie: Santa Cruz – Samaipata – Sucre – Potosí – Uyuni – Salar de Uyuni – La Paz – Chacaltaya – Moon Valley – Death Road – Titicaca – Copacabana – Isla del Sol – Peru: Urus – Cuzco – Aqua Calientes - Machu Picchu – Ollantaytambo – Moray – Pisco – Cuzco – Huyacachina – Islas Balestas – Lima – Španělsko: Madrid – Palma de Mallorca – Německo: Frankfurt – Dresden

Cena: 44.900 Kč (53 dní vč. letenek)