CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Karibik

KARIBIK 2015

- 1 -   Guadeloupe I.
- 2 -   Guadeloupe II.
- 3 -   Dominika I.
- 4 -   Dominika II.
- 5 -   Svatá Lucie
- 6 -   Martinik


Karibik… jedno slovo a tolik bílo-modro-zelených představ, které se od sebe zas tak moc neliší. To by se vidět mělo. Zatím jsem do něj jen symbolicky šlápl na pobřeží Belize, ale karibské ostrovy zůstávaly dlouho na ocet. A přitom tolik jednoduchých čárek do landlistu;-)

Většinou prvním horkým kandidátem je Kuba, které přece jen nabízí o dost více než jen pláže, moře a palmy. A skanzeny mám taky rád… tak než ho zavřou. Jenže s letenkami je to už slabší. Nejlevněji dlouhodobě vycházely na dvacet tisíc a ještě s Aeroflotem přes Moskvu. Tak se nakonec zvolil jednodušší a levnější okuk francouzských maloantilských departmentů Guadeloupe a Martinik, které lze vhodně a relativně jednoduše zkombinovat trajekty ještě se státem Dominika mezi nimi. Proti Kubě je to aspoň vše krásně jednoduché, s dopravou, s půjčovnou aut, měnou, řečí… (Na Kubu se nakonec letí o dva roky později za příjemnějších 5 tisíc).

Ostatní ostrovní státečky a kolonie už mezi sebou moc spojení nemají, trajekty prakticky vůbec a zbývají jen lety s přestupem (což, jak si povíme, je na prd). Případně to vzít jedním vrzem po jednom dni s plavbami na obrvýletních lodí.

Trasa

8. - 22. 11. 2015
Praha - Paříž - Guadeloupe - Dominica - Antigua - Svatá Lucie - Martinik
Cena: 33.000 Kč (bez juku do Svaté Lucie cca 26.000)