CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Karibik

KUBA 2018

- 1 -   Úvod a Havana
- 2 -   Viňales
- 3 -   Trinidad
- 4 -   Cienfuegos a Havana


Kuba, to se nemusí moc představovat…. (údajný) skanzen komunismu. Ale ona podobná lemrovitost a ošuntělost patří všem latinskoamerickým zemím. Jako myslet si, že je tam třeba co nejdřív, než padne socialismus, je zbytečné. Kubánci si ho nikdy vzít nenechají, i kdyby jim vládnul Trump. Pohoda, klídek, tabáček, rumíček, tanečky… ne, tohle kapitalismus nikdy nepokazí. A že by se stýskalo po prázdných regálech, naštvaných ksichtech v obchodech, nefungujících službách, díky kterým je obtížné pro cizáka se někam dopravit? Ztráta těchto socialistických vymožeností by se obětovat mohla. A navíc dřív než socialismus na Kubě padne, budeme ho mít mnohem drsnější a autentičtější u nás v Evropě.

Ale je tam krásně, je tam moře, historie, bohatá kultura… prostě must see. A u mě furt nic. Když už by se chtělo, tak dlouho nejlevnější letenky na Kubu vycházely přes dvacku tisíců a ještě s Aeroflotem přes Moskvu. To už mělo smysl číhat na nějaký zájezd a druhou noc utéci z Varadera. A když přišla řada na Karibik, vzal se místo ní hopon-hopoffík po Malých Antilách vedle a Karibik se uložil na pár let k ledu. Ale ta Kuba přeci jen….

Až v posledním roce se dají sehnat běžně letenky za desítku z Vídně a když měla chybičku Air Canada a já měl jsem už v kapse letenku do Vancouveru a chyba se stále nezalátala, hodil se tam narychlo i let do Havany z Německa za bůra. Kdyby se něco vymýšlelo víc, dají se řešit i bližší letiště než Mnichov a hlavně spousta jiných letišť na Kubě, než jen zpátečku do Havany, aby se do ní nemusel člověk vracet. AirCanada totiž létá na Kubě ledaskam. Na spolucestujícího se narychlo vymáčkl Mára, kterého beru na milost po letech. Naposledy remcal i po Havaji. Ale stejně… měl bych je dát dohromady se Zuzou. By si rozuměli. A měli by nadlouho společné téma o tom debilovi;-)

Letíme v únoru, ale to je na Kubě docela jedno. Tam je hezky víceméně furt, hurikány většinou před ní zatáčí na sever a i když tohle je nejstudenější období, teplota sotva padne pod 25 stupňů. Voda údajně má taky 25, ale ta už teda úplný kafe není. A protože trmácení se dopravou po ostrově jest neznámou, nechávám na začátek jen dva týdny na základní okuk hlavních míst západní půlky ostrova.

Trasa

4. - 19. 2. 2018
Mnichov - Toronto - Viňales - Playa Jutias - Trinidad - Playa Ancon - Cienfuegos - Havana
Cena komplet 13.500 Kč vč. letenek z Mnichova