CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Kypr

- 1 -   Mělník - Larnaca
- 2 -   Lefkosia/Nikosie
- 3 -   Severní Kypr - Girna
- 4 -   Polostrov Akamas
- 5 -   Paphos
- 6 -   Limassol - Larnaca


Po cestovatelsky nezáživném létu se chtělo trochu roztočit cestovatelská kolečka o poslední měsíce studentského života. Cesta po střední Americe byla ještě daleko a zima už zalejzala za nehty. Takže aspoň vyrazit na kratší výlet do Středomoří. Původně to měla být Malta s jazykovým kurzem. Bohužel v zimě nebylo na skladě moc letenek. Nakonec se z toho vyklubal Kypr, když se o tradiční Velvet u GTS (mimochodem letos pěkně zmršený - žádný pořádný destinace a vyšší ceny než dřív) našly letenky do Larnacy od ČSA za 2920 Kč. Juknul jsem na počasí - jasno, vzduch 28 stupňů, moře 23 stupňů. Není co řešit.

Způsob cesty zůstává na tradičním baťůžkaření přes celý ostrov, žádné hotely nemám zamluvené a auto už teprve ne. Fušku dalo někoho ukecat na výlet. Nadějně vypadal Cherwayz (přežil se mnou Venezuelu). Bohužel už nám moc zestárnul a na tuhle letenku už důchodci nemají nárok. Nakonec se vyrazilo zase s Márou na necelé dva týdny. Teplo moc nebylo, ale furt ty slunečné dvacítky přes den byly asi lepší než počas v Čechách. Jen ty sněhové bouře a mrazivé noci ve stanu to trošku kazily. Koupání moc nebylo, tak bylo víc času na antické a gotické památky, přírodní treky a řecko-tureckou kuchyni. Nejzajímavější byla Zelená linie s rozdělenou Nicosií (poslední rozdělené město na světě), turecká Girna a treky na pustém poloostrově Akamas. Celkově mi přišla turecká severní část zajímavější a autentičtější.

Trasa

23. listopad - 3. prosinec 2004
(ČR) Mělník - Praha - (Kypr) Larnaca - Nicosie - Kyrenie - Nicosie - Pafos - Polis - Batks of Aphrodité - Akamas - Polis - Pafos - Limassol - Larnaca - (ČR) Praha