CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Litva & Lotyšsko

Litva & Lotyšsko 2012

- 1 -   Riga
- 2 -   Sigulda
- 3 -   Vrch křížů - Šauli - Trakai
- 4 -   Vilnius


Litva s Lotyšskem, respektive Riga s Vilniusem, zůstala tak nějak dlouho bílým místem na evropském landlistu. Formálně tam sice byly obě země zařazeny při mé cestě stopem do Pobaltí v roce 2002, ale tehdy jsem to oběma směry profrčel tak rychle, že půdu obou slovanských baltských tygrů jsem okusil sotva na šašlikovou a záchodovou pauzu u silničních odpočívadel.

V rámci rušení bonusového programu OK plusu jsem alespoň vyluxoval na poslední chvíli nasbírané míle za přímé lety do Pobaltí. Šlo to udělat s letem tam do Rigy a zpátky z Vilniusu za týden. Musí se ale k tomu platit poplatky, tak letenka zdarma stejně stála 2000 Kč.

Byla to vůbec narychlo spíchnutá cesta, když se plány ubíraly hlavně na Havaj příští měsíc. Ale tak proč na týden nejuknout na něco nového. Sice začátek října není úplně nejideálnější dobou pro tyto země, byla trochu klemra, ale zas všudypřítomné listnaté lesy se právě v těchto místech rozzářily do nejpestřejších barev, tak když mám mít ty USA, proč si nestřihnout tak trochu Kanadu.

Vyrazil jsem sám a kromě baráků a lesů jsem to bral i jako trochu studii soušlmítinků, tak jsem vybral nejprofláklejší hostely na hostelworldu, abych trochu nasál atmosféru pobaltských veselostí.

Trasa

4. 10. - 11. 10. 2012
Riga - Sigulda - Turaida - Riga - Šauli - Vrch křížů - Trakai - Vilnius