CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Nový Zéland, Samoa & Fidži

Nový Zéland
Samoa, Fidži, Soul

- 1 -   Úvod a tipy
- 2 -   Auckland
- 3 -   Roturoa
- 4 -   Termální oblast Waiotapu - jezero Taupo
- 5 -   NP Tongariro - sopka Mt Ngauruhoe
- 6 -   Údolí Wanganui - Wellington
- 7 -   Abel Tasman
- 8 -   Westland
- 9 -   Ledovce Franz Josef a Fox
-10-   Milford Sound - Christchurch
-11-   Západní Samoa
-12-   Fidži, Suva - Colo
-13-   Fidži, Ovalau - Levuka
-14-   Fidži, ostrov Caqalai
-15-   Fidži, Viti Levu - Nadi
-16-   Jižní Korea, Soul


Další cestopis. Pokud to někdo čte, tak jste zrovna na terno nenarazili. Reklamu máme za sebou. Zéland se projel povětšinou půjčeným autem po nejklasičtější trase za tři týdny, které ještě zalimitovalo zdraví, počasí a zimní čas. I tak to byl můj rekordní nepřerušený čas strávený v jedné zemi. Pacifik super, ale ze Samoi jsme viděli jen menší ostrov Sawaii (přesto byl nejúžasnější) a z Fidži 3 ostrůvky ze tříset. Rozpočet se baťůžkářským cifrám taky nepodobal a šedesát tisíc za 38 dní ruplo, jen to fiklo.

Další cesta skončila přesně na druhé straně zeměkoule. StudentAgency občas zopákne akci od Korean Air na lety do Austrálie / Nového Zélandu / Fidži za 19 900 Kč + poplatky 4-5 tisíc. To za Zéland není špatný, na Fidži i slušný. Dohromady to nabízí skoro vše, co svět může nabídnout. Hamounsky jsem vzal obé, let na Zéland a zpátky z Fidži s tím, že přelet mezi tím se už nějak zaplácne (jednosměrně do 5 tisíc). Nakonec prostor mezi ještě vyplnila 4denní zastávka na Západní Samoi, což je úžasná pidizemička. Po 3 týdnech na Zélandu následoval let z Christchurche do samojské Apie a odsud pak na posledních 10 dní Fidži. Bonus (či malus jestli nemáte rádi Korejce) bylo dvacetihodinové čekání v Soulu. Naštěstí aerolinky zajistily hotel s přežíračkou a my si skočili na chvíli do centra.

Hledání spolucestujícího se scvrklo na osvědčené Somálče (v rámci anonymizace skutečné jméno schovám pod neprokouknutelnou slovní clonu), které ukecalo v práci dovolenou na více než 5 týdnů. I to je málo, ale nikdo jiný by se nedostal ani ke 3 týdnům a věčným studentům kolem odzvonilo.

Bohužel díky podmínkám letu a podmínkám Somálčete byl možný odlet až 3. dubna 2008. Zahájit Velkou zimní cestu v dubnu je trochu blbost a letět na ní na druhý konec světa, kde akorát zima začíná je blbost už pořádná. Zrovna jinovatku na zelených palmách jsem tam fotit nejel. Přes den ještě bylo na Zélandu slušně, ve stanu či v autě se ale v noci kosa slušně naklepala. Ještě větší škoda byla, že se stmívá výrazně dřív než v létě a přichází se aspoň o 4 hodiny světla.

Trasa

3. dubna - 10. května 2008
(Nový Zéland) Auckland - Roturoa - Tongarino - Wellington - Abel Tasman - Nelson - Westport - Hokitika - Franz Josef - Fox - Queenstown - Milford Sound - Christchurch (Samoa) Salelologa - Manase - Blowholes - (Fidži) Suva - Colo - Ovalau isl. - Levuka - Caqalai isl. - Rakiraki - Nadi - (Jižní Korea) Incheon - Soul - (ČR)