CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Patagonie

PATAGONIE

- 1 -   Buenos Aires - Colonia de Sacramento
- 2 -   Ushuaia - NP Tierra del Fuego
- 3 -   Punta Arenas - Tučňáčí Isla Magdalena
- 4 -   NP Torres del Paine - ŠČ trek
- 5 -   Ledovec Perito Moreno - trek pod Fitz Roy
- 6 -   Bariloche - Cerro Catedral
- 7 -   Vulkán Villarica - Santiago - Valparaiso


Leden a jedna z asi nejhorších cestovatelských zimních sezón přede mnou. Na Vinohradech už by si měli začít brousit kudly na vyndání mého železářství, které už třetím rokem vláčím v kotníku. Jenže najednou nadhazuje doktor odhad termínu za tři měsíce. Takže co? Proč nakonec vznikla Patagonie, vůbec netuším. Ošatka plánů měla v sobě přes desítku destinací, ale tohle v ní nebylo. Z Argentiny byl zálusk maximálně na Iguacu a Saltu. Dokonce ani žádná letenková akce, která dokáže ke změně plánu rychle naladit, nebyla. Ale nějak se vnukla představa Patagonie s legendárním záběrem na Torres del Paine, něco navyprávěl Foxík a velmi drobné šance se dávaly i Antarktidě. Prostě se odhodil lowcostový budget tradičního asijského easybaťůžkaření a jede se na druhou stranu.

Sezóna nakonec nedopadla špatně, Patagonie byla úžasná a treky dokonalé, ojukly se i sopky a ždibec měst ve středu Chile a kolem La Platy. Antarktida se sice nepovedla, ale náhrada v podobě magického Velikonočního ostrova byla více než plnohodnotná. (Velikonoční ostrov tu má vlastní cestospisek). Železářství z kotníku se vyndalo až v srpnu a v září se už zase letělo do Ameriky, i když jen Severní. Z ní do Oceánie, Austrálie a přes Asii po 4 měsících dom. Nakonec celkem slušnej rok.

Za letenku se vzalo to, co v nejbližších dnech odlétalo z Prahy na jih Jižní Ameriky na jeden a půl měsíce za spíše horší cenu (o pět tisíc ji snížil aspoň tradičně návrat jen do Mnichova). Tam do Buenos Aires, zpátky ze Santiaga de Chile s Iberií přes Madrid za 16 tisíc. Žádné přípravy, vnitrostátní letenky či rezervace se do Argentiny dělat moc nedají, protože ze zahraničí by to bylo vše placené dle nevýhodného úředního kurzu, tak se uvidí až na místě (tohle naštěstí s pádem komunistické prezidentky Kirchnerové už zmizelo). Sebou tak beru jen hodně dolarů (což pro Jižní Ameriku není dobrým nápadem), do zásoby další dolary na kartě s pořádným limitem na teoretickou Antarktidu a útlý louňák Walking in Patagonia. Do batohu kompletní výbavu s nechutnými 13 kily na zimu a několikadenní, ale mírné a turistické, túrky.

Trasa: 23. 2. – 2. 4. 2014 (39 dní)
Praha – Madrid – (Argentina) Buenos Aires – (Uruguay) Colonia de Sacramento – (Argentina) Ushuaya – treky v NP Tierra Del Fuego – (Chile) Punta Arenas – Isla Magdalena - Puerto Natales – treky v NP Torres del Paine – (Argentina) El Calafate – ledovec Perito Moreno – El Chalten – treky Fitz Roy a Cerro Torre – San Carlos de Bariloche – trek Cerro Cathedral – (Chile) Osorno – Pucon – sopka Villarica – Santiago de Chile – Valparaiso – (Velikonoční ostrov) – Santiago – Madrid – Praha
Cena: 42 000 Kč (včetně letenek, ale bez Velikonočního ostrova)