CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Provence

PROVENCE & MONACO 2007
stopem z Avignonu do Monaka

- 1 -   Mělník - Brusel - Avignon
- 2 -   Villeneuve - Chateauneuf du Pape - Orange
- 3 -   Tarascon - Beacaire - Pont du Gard
- 4 -   Pohoří Luberon
- 5 -   Kaňon Verdon
- 6 -   Cannes - Monako
- 7 -   Ventimiglia - Turín


Do Monaka a Provence jsem vyrazil stopem už v roce 2000. Ukoplý palec posunul tehdy odjezd na konec září, což byla ideální příležitost na následné třídenní zmoknutí v Mnichově a úprk zpět do Chebu (viz cestopis). Loni byla zpáteční letenka do Nice se Skyeurope za 15 stovek. No neberte takový podzimní riviérový omrk. Vedle mě to ale nebral nikdo kolem (a zřejmě ani nikdo další, protože letos už do Nice nic nelétalo).

Po krachu zimní cesty se na hledání spolucestujícího můžu vykašlat a vzhůru do Provence, papežského Avignonu, za římskými památkami v okolí, rhónské delty Camarque, kopců Luberonu, kaňonu Verdon, na Riviéru a do posledního nenavštíveného státu na evropské pevnině na západ od Temešváru.

Po zrušení letů do Nice bylo nejbližší letiště v Marseille a skrz tyto končiny jsem chtěl projet stopem (ve vnitrozemí) a vlakem (na pobřeží) do Itálie, kde nejbližší letiště na cestu zpět byl Turín. Ubytování ve Francii patří k tomu mastnějšímu, tak se bere stan a spí se hlavně v kempech. Celkem se na cestu věnovalo 11 dní. Z Turína do Prahy se letělo se Skyeurope za 1050 Kč.

Do Marseille to bylo komplikovanější. Z Prahy nic neletí, ale třeba z Bruselu se tam lze dostat Ryanairem (35 euro) Ale tohle vám asi moc nepomůže, co? Nicméně mně jo. Je totiž záhodno se vetřít k někomu, kdo jede do Bruselu autem. V mém případě k Michalovi. Vedle auta jsem se vetřel i do jeho bytu na týden a dal si bonusovou poznávačku po Belgii. Nakonec jsem letadlo vyměnil za přímý vlak TGV z Bruselu do Avignonu, který byl na jihu za 4 hodinky (rychlejší a dražší než letadlo). 55 eur se dá docílit objednávkou přes internet nejméně 14 dní před odjezdem, jinak to stálo asi dvojnásobek.