CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Réunion & Mauricius

RÉUNION a MAURICIUS

- 1 -   Lety na Réunion
- 2 -   Sopka Piton Fournaise po GR2
- 3 -   Cirque de Mafate
- 4 -   Autem po Réunionu
- 5 -   Mauricius


Réunion, perla a Havaj Indického oceánu. Jedna z nejaktivnějších sopek na světě a neuvěřitelně strmý ostrov sahající na pár kilometrech do třítisícové výšky. Rozmanitá příroda na stráních čtyř kalder, ze kterých se ostrov skládá, láká na vícedenní treky. A vo to tu de. Takže po roce a loňských Vánocích na ultimátní La Palmě je tu repete na velmi podobném ostrově po GR2.

Co tu ale nenajdete, jsou pláže. A na ty je vedlejší ostrov Mauricius. Ten už přírodně tak zajímavý není, ale jezdí tam plno koupáků a tedy i plno aerolinek. A svoji blízkostí si oba ostrovy říkají o spláchnutí jedním vrzem. A furt je to vlastně návštěva té krvežíznivé Afriky. Je to určitě jen ošklivá náhoda, kolik proafrických mezinárodních organizací si vybírá sídla zrovna zde. A oba ostrovy mi zůstaly jako poslední nesplněný bod na travelbucketlistu.

Letenky se chytly v lastminutovém výprodeji na webu německé cestovky ltur.de se švýcarským charterem Edelweiss Air z Curychu přímo na Mauricius za dvěstě euro, tak o jedny Vánoce roku 2017 je postaráno. Odlet z Curychu sice nevypadá vábně, ale levně tam jezdí žlubus i noční přímý lůžkový vlak Českých drah. A město taky stojí za ojuk.

Přelet na Réunion obstarávají místní aerolinky Air Austral za stejnou cenu jako ten let do Evropy. Vyměnit to za jednosměrku v kombinaci s evropským openjawem taky k úspoře nevede, protože stojí stejně. Ale stejných 200 euro by stál i přelet z Réunionu na Mauricius přes Madagaskar. Ale aktuální epidemie dýmějového moru zrovna za lemury neláká. Formality žádné, Réunion je součást Evropské Unie a platí se dolary. Mauricius je bezvízový, ale chtějí vidět rezervaci ubytování. Na Réunionské túry tahám stan (trochu zbytečně, kdyby se hodně plánovalo) a na Mauriciu jen padnu do hotelů a okouknu baráky.