CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Rumunsko & Moldávie

RUMUNSKO & MOLDÁVIE
Podněstří, Ukrajina


- 1 -   Budapest - Arad - Brašov
- 2 -   Bran - Rasnov - Cristian
- 3 -   Pohoří Bucegi
- 4 -   Bukurešť - Constanta
- 5 -   Moldávie, Kišiněv
- 6 -   Podněstří, Tiraspol - Bender
- 7 -   Iasi - Solotvino - Košice (Davidova dobrodružství)


Po letech se konečně vydávám do věčně odkládaného Rumunska. Tam byl skoro každý, je to za rohem, ale mně to nějak věčně unikalo (viz nowherelist). I když to není zrovna destinace, co by lákala moje drobné portfolio spolucestovatelů a holku na "nechceš jet do Rumunska" člověk asi taky nesbalí... Pro tyhle případy je tu ale David, který spolehlivě vymetá ty nejhorší destinace.

Chtělo se juknout do hor u Brašova, falešný Drákulův Bran, Bukurešť, špetka moře, dunajská delta a skočit do Moldávie, kam nedávno zrušili víza. A vedle Moldávie je neuznané Podněstersko, což je zajímavá republika na skok do minulosti. Odsud je to do civilizace už jen pár hraničních přechodů přes Podkarpatskou Rus. A po 9 letech se definitivně poskládá skládačka tehdejšího plánu na objetí Balkánu stopem. Ten kdysi skončil pádem ze skály v jižní Albánii. Zbylé části padly v dalších letech až na poslední dílek.

Odjezd mám opět v září, i když to už není příliš destinace na prodloužení léta. O termínu se rozhodlo sotva týden předem, ale Rumunsko není něco, co by člověk musel zvlášť plánovat.

Trasa

6. - 16.(19.) září 2009
Praha - Bratislava - Budapešť - Lököshaza - (Rumunsko) Arad - Deva - Brašov - Bran - Rasnov - Brašov - Bukurešť - Constanta - Mamaia - Galati - (Moldávie) Giorgiulesti - Comrat - Kišiněv - (Podněstří) Tiraspol - Bender - (Moldávie) Kišiněv.
plus Rumunsko Iasi - Sighetu Marmatai - Ukrajina Solotvino - Mukačevo - Užgorod - Slovensko Košice - ČR