CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Skotsko

SKOTSKO & WALES 2016

- 1 -   Autem do Anglie
- 2 -   Central Lowlands, Edinburgh
- 3 -   Castle Trail, Loch Ness a Ben Nevis
- 4 -   Highlands
- 5 -   Isle of Skye
- 6 -   Jihozápadní Skotsko
- 7 -   Wales


Skotsko... jedna z nejfotogeničtějších zemí Evropy, syrová, zelená, deštivá, plná románskogotických šutrů, jezer a holých kopců. Mezi tím spousta ovcí a pár Skotů zalezlých v pubech či destilerkách. A v létě statisíce Angličanů na dovolené a stabilióny mudges na krvežíznivých náletech.

Obě skotská města jsme očíhl na westcityeurosoctripu před lety, tak byl na řadě venkov a to pravé Skotsko. Nejdřív se předpokládalo sem doletět a půjčit si auto. Ale lowcosty se v cenovkách nějak nepředháněly, autopůjčovny na červenec už taky nebyly za pár liber, a těsně před odklikem letenek přes Londýn s dlouhými přestupy mě napadlo zkusit takovou základní věc - auto z domova.

Edinburg je odsud totiž jen asi 1600 kilometrů, což je podobně jako Dubrovník, a tam by se taky neletělo a nepůjčovalo auto. A překonání jediné bariéry - Doverského kanálu - není překvapivě o mnoho dražší než alpské tunely a navíc všechny dálnice na cestě jsou bezplatné.

Chrápu v autě, což by se do kiáckého hatchbacku zrovna neřeklo. Tohle už ale nikdo normální se mnou absolvovat nehodlá. Naštěstí znám i dost nenormálních lidí, což splňuje třeba Ayssan. Toho momentálně omezuje jen skromný korporátní výdobytek ve formě dovolené, které obětuje 2 týdny (resp 8 pracovních dní). Na sever Skotska a zpátky je to trochu málo, když by z toho bylo 5-6 dní na cestě. Čili Ayssan si kupuje letenku z Glasgowa a mě čeká zbylý úkol dovést auto domů, což se protáhne o týden a o Wales.

Trasa

25. 6. – 19. 7. 2016
Dunkerque - Dover - Canterburry – Cambridge – York - Jedburg – Melrose - Grey Mare Tail - Rosslyn - Edinburgh - Stirling - Falkirk - Corgarff - Stonehaven - Dunnottar Castle - Newburgh - Kinnairds Head - Elgim - Loch Ness - Ben Nevis - Glen Nevis - Urquell Castle - Noss Head - Duncansby Head - Dunnet Head - Thurso - Balnakeil - Isle of Skye - Portree - Quirang - Cullionn Hills - Eilean Donan - Glenfinn - Glasgow - Dumfries - Caerlaverock - Hermitage - Lake District - Liverpool - Rhyno - Conwy - Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch - Snowdon - Barmouth - Aberyswyth - Breacon Beacons - Avebury - Dover