CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Taiwan, Sumatra & Indočína

Taiwan, Sumatra, Vietnam, Kambodža 2013

- 1 -   Cesta do Taipei (Taiwan)
- 2 -   Taroko kaňon (národní park)
- 3 -   Kenting (pláže jihu Taiwanu) - Tainan
- 4 -   Alishan - Tanajia - hora Yushan
- 5 -   Sun Moon Lake
- 6 -   Taipei - lázně Beitou - Wulai
- 7 -   Singapur
- 8 -   Džungle kol Bukit Lawangu (Sumatra)
- 9 -   Sopky u Berestagi (Sumatra)
-10-   Jezero Toba
-11-   Bukittinggi a jezero Maninjau
-12-   Hoi An - My Son
-13-   Hanoi - Ha Long Bay - Nimh Binh
-14-   Bangkok
-15-   Chrámy Angkoru
-16-   Sihanoukville - Phnom Penh


Další zima na krku, tak kampak to asi bude? Nečekaně opět jihovýchodní Asie. K vyzobnutí nepoznaných míst tam zbyly pohodové a turismem nepříliš dotčené končiny v podobě dvou velkých ostrovů - Taiwan a Sumatra. I když mezi oběma je rozdíl tak půl století. Každý ostrov zabral třetinu cesty (Taiwan jsme obkroužili komplet, Sumatru jsme dali jednosměrkou z Medanu do Padangu) a v poslední třetině byl důkladnější návrat na stará dobrá místa v severním Vietnamu a Kambodži. K tomu jsme přidali žrádelní zastávku u známých v Singapuru a zaletěli si do Bangkoku na thajskou masáž.

Tímhle budou snad na delší čas vymlácena bílá místa a bude na čase se posunout o kontinent dále. No i když... zbývají tam ještě i celé země (Timor a Palau) a třeba ty nenavštívené indonéské ostrovy jsem tímhle snížil z 17506 jen na 17504.

Premiéra byla i na místě spolujezdce. Jednak šlo o tu část hezčí polovinu lidstva (jménem Zuzu), což významně zvedá vizuální stránku cesty. A druhak měla také času dost a mohli jsme projet celou dvouměsíční cestu spolu.

Letenka byla trapně za 16.832 Kč s China Southern přes Amsterdam a Kanton z Prahy do Taipeie a zpátky z kambodžského Phnom Penhu do Mnichova (žádná akce ani žádná sláva, ale v tu dobu byl i Bangkok dražší). Zařizování v důsledku jistých odletových nejistot (naštěstí letenka byla nevratná, tak se s tím už moc dělat nedalo) začalo až měsíc předem. Taiwan je bezvízový a zbylá víza se dají dostat na hranicích (jen u Vietnamu je třeba předem požádat o jisté předvízum za 8$ a na mezinárodních letištích na jeho základě se dostane skutečné za 45$).

Lowcostové přelety tam již sice nejsou stovkovou záležitostí, ale díru do rozpočtu to taky neudělalo (Taiwan - Singapur s JetStar 2298T$=1500 Kč, Singapur - Medan s ValueAir 68S$=1080 Kč, Padang - KL 15€ a KL - Danang 119MR=770 Kč s AirAsia, čili 4 lety za 3700 Kč). A pak už jen taiwanský Lonely planet a na zbytek zemí jsem vytrhal listy z mého 10 let starého průvodce. Malarika jsme nebrali a očkování už mám posbírané, ale v zásadě jde hlavně o břišní tyfus.

Trasa

14. 1. - 15. 3. 2013
ČR - Nizozemí - Čína - Taiwan (Taipei, Taroko, Kenting, Tainan, Alishan, Mount Yushan, Sun Moon Lake, Wulai) - Singapur - Indonésie (Medan, Bukit Lavang, Berastagi, Gunung Sibayak, Danau Toba, Tuktuk, Parapat, Bukittinggi, Danau Maninjau) - Malajsie - Vietnam (Hoi An, My Son, Hanoi, Halong Bay, Nimh Binh) - Thajsko (Bangkok) - Kambodža (Siem Raep, Angkor Wat, Sihanouksville, Koh Ta Kiev, Phnom Penh) - Čína - Nizozemí - ČR