CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Venezuela

Venezuela 2002 - Andy & Karibik

- 1 -   Před cestou
- 2 -   Caracas (tak trošku)
- 3 -   Mérida
- 4 -   Andy (way to Los Nevados přes 4300 mnm)
- 5 -   Cesta z města (Mérida - Valencia - Maracay)
- 6 -   Karibik (Pto. Colombia)
- 7 -   A dom


Odlétnout na pár týdnů v zimě na jih není zlé, kor když zrovna nemáte rádi zimu. Tentokrát po několika peripetiích jsem skončil na caracaském letišti a měl 2 týdny na ojuk západní části země. Překvapivou novinkou bylo, že jsem i na to někoho ukecal. Takže jsem se neplazil cestou sám, ale se sospoštypem Honzou Cherwem. Ten ale musel v březnu nastoupit na civilku a zrovna Venezuela není místem, kde jsem se tehdy chtěl poflakovat sám. A to byla velká škoda, protože druhých 14 dní by se nechal na východní část země s úžasnou stolovou horou Roraima. Tehdy to byl ještě naprosto volný punk, dnes už tohle úžasné místo je dostupné zřejmě jen s průvodcem, vstupem a všemožnými omezeními.

Honza byl pověřen i vzácným úkolem - napsat deník z cesty. Vzniklo z toho dílko zajímavé, že si ani moc nedovolím do něho zasáhnout. Možná jen přihodím pár postřehů a praktických rad. And now... Juan.

Nevim, snad ani nečíst. Čistých deset dní a k tomu našim stylem, sice dost levně... Snad jen ty fotky. Tohle z toho nakonec vypadlo.

Miras se mě zeptal, jestli s nim pojedu do Peru či do Thajska a já, z hecu: "Proč ne", jsem si řek a jemu jsem řek též: "Proč ne?". No, takže sem se oboustranně zavázal. Couvnout bylo by bývalo těžké, i když jsem o tom později vážné uvažoval, jelikož mi třeba došlo, že na to padnou veškeré mé skromninké úspory... Ale zas ta civilka potom a po ní určitě hned do nějaký práce zapráskaný, to by byla škoda, ještě se někam nepodívat... inu, nakonec sem to s úpěním vše akceptoval.

Trasa

14. - 27. února 2002
(ČR) Mělník - Praha - (Itálie) Milano - (Venezuela) Caracas - Merida - Loma Redonda - Los Nevados - Mucunutan - Tabay - Merida - San Cristobal - Barquismento - Valencia - Maracay - Choroní - Puerto Colombia - Maracay - Caracas - (Itálie) Milán - (ČR)