CESTOVÁNÍ

SEMINÁRKY

AKCIE

PERSONAL

count
Miras.cz - Personal - WebInfo - Archív

Archív aktualizací

31. 12. 2007 - Kosovský deník

Tak poslední písmenka zářijového balkánského cestopisu se ještě letos stihly. Je toho rovnou na tři stránky. O co méně času jsem v Kosovu pobyl, o to více jsem toho o tom nakecal. Fotky se ještě objeví.

28. 12. 2007 - Víza v Oceánii

Trošku se ještě vymýšlí cestovní kombinace v Oceánii, takže do seznamu zemí bez víz byly přidány cenné přírůstky, které budou určitě zásadní pro mraky turistů. Bez byrokratů se lze dostat do Mikronésie, Palau, na Šalamounovy ostrovy a Samou. Poslední jmenovaná se právě dostala nejvýše v dubnovém cestovním hledáčku. Vízový štempl by měli dát bez námitek na letištích na Fiji, Marschallových ostrovech (25$), Tonze a ve Východním Timoru.

26. 12. 2007 - Dáreček

Web dostal taky dárek, a to přesun novinek ze 3. čtvrtletí z homepage do archívu. Pánejo, to je radosti jak z fuseklí pod jedlí.

22. 12. 2007 - Skok do černohorského moře

Makedonie Nudný popis dvou čedokářských dnů u moře. Si říkám, že jsem se tam vůbec trmácel kvůli trochu rozpuštěné soli a radši neutratil cenné dny dle názvu tohoto deníku. No, nic.

14. 12. 2007 - Průlet Albánií

Makedonie Čtyřiadvacet albánských hodin se projelo od Ohridu přes Tiranu a Škodru ke Skaderskému jezeru. A z toho mála se vyplodilo něco vět a fotek.

10. 12. 2007 - Jižní Makedonie

Makedonie Poslední makedonské okamžiky se vepsaly do spisku a tradá do Albánie.

30. 11. 2007 - Ohridské jezero

Makedonie Internetové zvěčňování poslední cesty po Makedonii pokračuje bláboly a fotkami od Ohridského jezera.

25. 11. 2007 - Státnice z Podn. ekonomiky

V seminárkách přibyly další tři otázky z Podnikové ekonomiky.

22. 11. 2007 - Nový Zéland & Fidži 2008

A na světě je velká zimní cesta. Respektive bohužel spíš jarní, ale aspoň bych už v tu dobu mohl vesele pajdat po svých. A že na Zélandu se bude pajdat dost. Každopádně se zacvákl let do Aucklandu, zpátky z Fidži s Korean Air za 20 tisíc + poplatky 4.

17. 11. 2007 - Skopje s Matkou

Makedonie Další dva díly cestopisu jsou tentokrát i s fotkami a vedou z Řecka do šumného makedonského hlavního města a poté do kaňonu Matka.

9. 11. 2007 - Makedonský cesťák

Zvolna se začíná páchat další cestopis, ať je tu taky konečně něco ke čtení. Nečekaně je to poslední štreka ze Soluně do Budapešti. Začíná se pomalu prvním dnem v Soluni. A tradičně, několik částí se sem bude vrhat postupně v následujících týdnech a na konci přijdou fotky. (8.25)

4. 11. 2007 - 31. kolo Fondligy

Další čtvrtletní kolo Fondligy přineslo až půlprocento fondům peněžního trhu, více než procento nejlepším dluhopisovým fondům a naopak ztrátu 2 až 7 procent si odnesly akciové fondy.

3. 11. 2007 - Tak nějak

Další delší pauzu tentokrát svedu na porouchaný kompjůtr. Navíc jsme si vymysleli spoustu bonusových kravin jako třeba kurzy polštiny a kudlu v Boleslavi. Takže pro letošek s cestami je definitivní utrum. Jo a ještě jsme vybarvili bezvízovou Kanadu.

24. 10. 2007 - Mapičky

Díky poslední cestě jsme vyčervenili pár balkánských pixelů na landlistu a došourali se k číslu 66. U bezvízových zemí se vybarvil Thaiwan, kam od září můžeme bez byrokratů.

15. 10. 2007 - Státnicové otázky z Podn. ekonomiky

Jeden ze zaslaných materiálů poštou od vás jsou vypracované otázky z Podnikové ekonomiky. Celkem je jich dvacet, takže na nějaký čas bude s aktualizacemi vystaráno. Takže díky Šugru;)

4. 10. 2007 - Zpátky do Makedonie

Mitrovici jsme nakonec přežili docela nadstandardně, okoukli Prištinu a vrátili se do Skopje, kde jsme před 2 týdny cestu začali. Na Bělehrad jsme se zvysoka vykašlali, dali gáblík v Pešti a chytli přímou linku od SA do Prahy.
Jo a pár dní poté doktor v Mladé Bolce objevil, že dle mělnické nemocniční patologie zdravé koleno má zrubaný meniskus, takže už víme, kam pojedeme příště. A Borneo s Filipínami ani Keňa s Tanzanií (i když té se to blíží aspoň barevně) to zjevně nebude.

21. 9. 2007 - Kosovo

Z Albánie se jelo válet na pár dní k moři do Ulcinju a odtud na další zlatý hřeb do Kosova. Tady to taky jen kvete, sice cokoliv se starší fasádou má stopy po kulkách či něčem horším, ale staveb se starší fasádou se tu už moc nenajde. Idylka končí na neviditelných hranicích mezi Albánci a Srby. Naše idylka skončila ještě o pár desítek kilometrů dál. Z nočního busu do Bělehradu nás vylifroval na srbském území srbský policajt a ať si táhneme zpátky do Kosova, což nám s radostí zařídil. Takže v noci se dostáváme do rozdělené Kosovské Mitrovice, údajně nejrizikovějšího města Kosova.

19. 9. 2007 - Návrat do Albánie

Původní trasa se trošku měnila už první den a drobná změna vedla následně k zásadním problémům. Jedním z vynucených změn byl i neplánovaný návrat do Albánie na stará známá místa, která se ale dost změnila. Asfalt na silnicích už nezbyl jen po Mussolinim. Drač nahradil slumy stovkami nových mnohapatrových domů, které stále rostou jak po dešti. Tirana si místy svoje bláto nechala, ale už se do metrových děr na hlavních bulvárech rozhodně nepadá. I takové vymoženosti jako bezbariérové přechody, které na Mělník stále ještě nedorazily, tu mají. Jen ta brána do Evropy Škodra je furt stejná. I když i tady už vedle hlavního náměstí není skládka a nejvýstavnější hotel Rozafat uklidil popadané ruiny nejvyšších pater z posledního zemětřesení v 70. letech.

19. 9. 2007 - Makedonie

Konečně internet a funkční ftpko, takže co se zatím událo na cestě. Po dlouhé letní pauze se konečně navštívila Makedonie, se kterou se v plánech moc nepočítalo. A nezaslouženě, protože je to pohodová zemička se skvělými lidmi. Jediný blb byl Srb.

8. 9. 2007 - Cestopis z Provence

Provence Poslední čárky a pixely z cestopisu dokončeny zbývající stránkou z Itálie. Takže se může vyrazit na další výlet na jih. V Řecku to sice žhne trošku víc, ale na severu jsou zas povodně, takže se to vyrovnává a v průměru je tam fajn. Výlet ošperkuju ještě Makedonií a Kosovem, protože letenku mám jen tam.

8. 9. 2007 - Konečně v Monaku

Provence Konečně jsem se po letech dostal do země, která mi odolala úspěšně třikrát. Teď konečně padla a stála mě pěkných pár centimetrů krychlových kůže. Vedle toho tu ještě máme Castellane, Cannes a Nice.

4. 9. 2007 - Dividendy za rok 2006

Většina firem už stačila rozdělit loňský mamon, takže byla doplněna tabulka dividend. Letos žádné terno nepřibylo. Na tisícovku za akcii si přišli zatím jen akcionáři Prazdroje a Stocku Plzeň (tam navíc spadla na 1480 z loňských 2600). Pád pokračuje u Philip Morrise (600 proti 1112). Ostatní spadové tituly většinou dividendy vylepšily o pětinu až třetinu - ČEZ z 15 na 20; Telefonica z 45 na 50; Erste banka z 0.55 na 0.65€, Zentiva z 9.5 na 11.5; Orco z 0.8 na 1€ a jen Komerční banka je snížila z 250 na 150.

1. 9. 2007 - Kaňon Verdon

Provence Nejvypláclejší místo letošního roku byl pro mě zatím kaňon Verdon, který se dostal na další stránku provensálského cestopisu. Tentokrát je to už i s fotkami a obrazově doplněny byly i předchozí stránky.

27. 8. 2007 - Z Avignonu do Luberonu

Provence Další stránečky cestopisu vedou na jih od Avignonu v rozhrkaném bajcyklu. A konečně se opět vyrazilo na blind stopem do pohoří Luberon, kde se vylezlo na noc do horských pustin.

15. 8. 2007 - Cestopis z Provence

Provence První cestopisná písmenka začínají v Avignonu a tlustou linku malují na mapě Provence, Azurového pobřeží a Piemontu. První tři stránky se zatím jen motám kolem výchozího Bruselu a Avignonu. Další stránky by měly být docela brzo a první fotky docela pozdě. (8.24)

11. 8. 2007 - Hospodářský cyklus

Další bakalářská otázka z makra na téma hospodářského cyklu, jeho charakteristik, fází, typů, příčin, period, teorií. Trocha akcelerátoru a multiplikátoru a kus proticyklické politiky.

1. 8. 2007 - Materiály na makroekonomii

Vzhledem k tomu, že se z bakalářek na ekonomii staly někde již oficiální studijní materiály, přichází jejich nová upravená verze, která je již zredigována a hlavně zkrácena.

30. 7. 2007 - Minicesta do Berlína

Aspoň jednou toto léto se číhlo za kopečky, a to vlakem na dva dny do Berlína, kde jsem ještě od pádu zdi nebyl. Nenapíšeme Západní Berlín taky do landlistu? Vždyť jsem ho minul jen o 17 let. No tak ne, no.

29. 7. 2007 - Nejistota desetinásobku

VIn91 Po více než patnácti letech se konečně vydrápaly moje akcie na desetinásobek. Index VIn91, vzniklý jako obraz mého portfolia dne 15. listopadu 1991, se přehoupl přes hranici 10000 bodů dne 27. dubna 2007. A byla to sakra dlouhá a trnitá cesta... dále >

23. 7. 2007 - Makedonie & Kosovo 2007

Sotva jsem odložil berle do kouta, tak mi rychle otrnulo. Na září, kdy už bych se mohl na nohu prý stoupnout plnou vahou, jsem si objednal letenku do další echtovní destinace. Mám jednosměrnou (aby mě nenapadlo zbaběle se vrátit) letenku do Soluně (900 Kč) a odsud už se budu muset dostat nějak dom přes Srbsko a Makedonii (Bitola, Ohrid, Mavrovo a Skopje). Ještě se snad stihne juknout do kosovského Prizrenu a Pece a z případných ran bych se mohl vylízat na pobřeží Černé Hory. Kupodivu se na to našel i člověk a kupodivu se mnou jede dobrovolně. Jen nevím, proč se mnou lidi jezděj jen jednou nebo si po každý cestě potřebujou vzít tak 5 let pauzu:) Asi bude litovat.

22. 7. 2007 - Akciové portfolia

A ještě číslička, tentokrát z portfolií, za první pololetí. Od ledna přibylo v dolarovém přes 10% v korunovém skoro 20%.

15. 7. 2007 - 30. kolo Fondligy

Tradiční čtvrtletní záplava fondových čísel dokazující, že fondy peněžního trhu nestačí už zase ani na inflaci, české dluhopisy jsou zase hluboko ve ztrátě a pouze na akciích zbylo mámení mamonu.

3. 7. 2007 - Rumunsko zase odpískáno

Vzhledem ke slušivé ozdůbce mojí nohy, která se ještě nechce vrátit zpátky na sádrovnu (překlad pro lidi se sociálním cítěním: kripl, mrzák, chromák) můžu definitivně pohřbít letošní cestu do Rumunska a Moldávie. Já se tam snad nedostanu, protože takhle ho už odpískávám počtvrté. Asi udělám jednu poorovskou stránku o tom, kde za ty roky jsem skoro všude mohl být.

2. 7. 2007 - Webinfo

Tato drastická aktualizace spočívá v úpravě aktuálního roku v patičce. Stejně se na nějaký copyrighty nehraje. I tenhle tuctový a roky starý design dokážou některé luko2-straky ze severu ukrást i s texty. Možná se však i tenhle web dočká obnovy. Ale to mě bude ještě stát pár pizz grafickému mágovi;)

22. 6. 2007 - Monaco a Provence

Konečně se zdolaly dlouho odolávající evropské končiny a Monaco připsalo na landlistu 64. čárku. Z Braslu se vyrazilo TGVčkem do Avignonu, tady v okolí se procourala historie. Stopem a se stanem se vyrazilo do kopců Provence (Luberón a největší evropský kaňon Verdon). Následovala Riviéra s Cannes, Nice a konečně Monaco. Zpátky se pak letělo z Turína. A až se zbavím antibiotik a gipsu z nohy, tak tu bude i cestopis.

21. 6. 2007: Archív

Tradiční novinka o ničem pravící o přesunu novinek z 1. čtvrtletí do archivu.

16. 6. 2007 - Kompletní cestopis z Malty

A taky po předlouhých 7 týdnech jsem konečně dodělal maltský cestopis. Poslední stránka už příliš vzrušení nenabídne, ale je to prostě kompletní.

15. 6. 2007 - Dobrej vysavač 007

Po předlouhých 7 měsících jsem konečně zvednul krovky za hranice. Sice to bylo jen do Beneluxu na týden prošmejdit Belgii a trošku Holandsko. Né, že by to bylo terno, že jsem tam podruhý za 2 roky, ale jsou tam pěkný baráky a cesta a ubytování zadarmo (stejně se to tam ale nakonec prodraží, pokud teda hned něco nechytnete a polovinu času nestrávíte neúspěšným kurýrováním). A hlavně to byl odpal na další cestu se zajímavějším cílem.

30. 5. 2007 - Fotky z Malty

Cestopis z Malty se doplnil fotkami. Stále ale chybí poslední stránka, která zůstala na jiném počítači dosti daleko. Takže na strašně napínavé vyvrcholení si budeme muset ještě chvíli počkat.

20. 5. 2007 - Další ostrůvky

Nové stránky maltského cestopisu vedou na další maltské ostrůvky Comino a Gozo. Tentokrát to máme už i s fotkami.

14. 5. 2007 - Co týden zmaltil

A přinášíme strašně zábavné čtivo prolnuté obrazovou inspirací z předposledního studentského týdne života na Maltě.

7. 5. 2007 - Malta 2005

Další z mých cest sem ani moc nepatří. Téměř to jeví znaky čedokařiny. Vedle Malty samé se totiž jelo prosvištit angličtinu do jazykové školy. Takže jsem chrápal celou dobu na jednom místě a hnul jsem se jen na jednodenní výlety. To zase při rozloze Malty ale zásadní problém není. A navíc se to dá vrazit do daňových nákladů;)
Takže jsem tenhle spisek sem ani nechtěl dávat. Ale co, jsou tady už větší blbosti a zabijeme tak postupně dalších pár aktualizací (takže díly budou postupně a fotky až na závěr). (8.23)

27. 04. 2007 - Přednášky z managementu

Po delší době tu máme pár školních děl, a to sedm přednášek z klasického Managementu.

19. 04. 2007 - 29. kolo Fondligy

Po cestovních článcích by se taky mohlo dostat občas na jiné sekce. Kor když by to mělo být čtvrtletně aktualizováno. Takže dneska tu máme tradiční Fondligu, kam se mohou se slzou v oku číhnout třeba nešťastníci zainvestovaní ve fondech Pioneeru.

14. 4. 2007 - Monaco & Provence 2007

Po sedmiměsíčním cestovním absťáku (který těžko rozdejchávám) se konečně objevím někde dál než v Kadani. Tahle cesta by měla splnit cíl sedm let staré nejneúspěšnější cesty. Tehdy se vyrazilo do Monaka a skončilo to dvěma propršenými nocemi v Mnichově. Monaco tak zůstalo mým posledním bílým místem našeho kontinentu na západ od Tirany. Proto se v květnu vyrazí právě tam, k tomu se přidá dalších 10 dní touláním po Provence. Lowcosty do Nice zkrachovaly, takže tam se jede TGVčkem (1500 Kč Brusel-Avignon) a zpátky se letí z Piemontu (1000 Kč Turín-Praha).

10. 4. 2007 - Maroko & Ibérie fulkomplít

Dvouměsíční cestopisné dílko z poslední čtyřtýdenní cesty je definitivně hotové přidáním posledních dvou stran z hlavních iberských měst Lisabonu a Madridu. Přibyly i všechny španělské a portugalské fotky.

9. 4. 2007 - Iberské capitoly

Poslední 4 dny na poslední cestě se utratily za hlavní města obou států. Jak z Lisabonu tak Madridu čouhá historie každým coulem, takže moc adventury se tam neužije. Fotky ze zbytku cesty budou v nejbližší době.

4. 4. 2007 - Spisky z Andalusie a Algarve

Další stránky cestopisu vedou z Rondy do Sevilly na architektonickou čumendu a odsud pak za útesy jižního Portugalska, kde se načala sedmá desítka mých zemí.

3. 4. 2007 - Cestovní mapy

Mapka bezvízových zemí opět trošku zčervenala. V Evropě díky Moldávii, kam je v plánu juknout v létě. Přidal jsem bez záruky i pár států v mém merku, kde to s vízy je víceméně formalita na hranicích. Barvičkami jsem si vyhrál i v landlistu, kde se pro změnu začáraly státy, které měly se mnou tu čest.

26. 3. 2007 - Španělské kopce v Rondě

To bylo řečí, jak se tady rychle objeví cestopis. No moc to nejde, ale další dva dny a ze Španělska jsou tu.

25. 3. 2007 - Zimní cesta

Tak definitivně vyhlašuji krach Zimní cesty 06/07. Plánem byla Argentina a okolí. Bohužel GTS po 10 letech nevyhlásilo svoji profláklou akci. Následně v merku bylo Fiji, Nový Zéland, Srí Lanka. A když už to všechno vypadalo, tak samozřejmě vypadne nejjistější článek. Takže zpětně za Zimní cestu prohlašuji říjnové Maroko.

17. 3. 2007 - Gibraltarská skála

Další spisek z cesty je tentokrát jen z jednoho nabitého dne, který začal ještě v Africe a v jehož závěru nožka člověka mělnického vstoupila na gibraltarskou půdu. A tentokrát rovnou i s fotkama.

9. 3. 2007 - Zpátky do Evropy

Poslední marocký týden se strávil v okolí hlavního města Rabatu, následoval přesun k Gibraltarskému průlivu do Tangeru a odsud lodí do Evropy. Navíc byly přidány k celé marocké části cestopisu fotky.

6. 3. 2007 - Nové weby

Poslední týdny jsme s Xanthicem zapleveleli novými webovými výtvory český (a místy i slovenský) internet. Verze pro rok 2007 se dočkaly autosedačky a kočáry značek Maxi-Cosi, Quinny i Bébé Confort. Nový web dostalo Oblastní sdružení jedné nejmenované politické strany a i jeden nejmenovaný poslanec. Ale zajímavější bude spíš Xanthicova asi jedenáctá verze webu o Kylie Minogue (pro čtenáře MFD - Minogueové).

4. 3. 2007 - Savíra a Casablanca

Stránky o dalších čtyřech dnech na podzimní štrece, které se strávili v městech Savíra (pokusy o přímořskou pohodu) a Casablanca (pokusy o africké velkoměsto).

26. 02. 2007 - Maroko & Ibérie 2006

A máme tady další vznikající cestopis. Tentokrát jde o poslední cestu, která na podzim vedla přes Maroko, Gibraltar, Španělsko a Portugalsko. Suma sumárum - 4 týdny, 3 lety, 2 desetitisíce a jedna velká pohodička. Cestopis se rodí opět postupně, každý týden se tu objeví pár stránek a i nějaká ta fotka. Vzhledem k tomu, že je už vše připravené, nemusely by ty intervaly mezitím být nějak dlouhé. (8.22)

19. 02. 2007 - Fondy v roce 2006

V roce 2006 nedokázaly připsat reálné výnosy svým investorům ani fondy peněžního trhu ani ty dluhopisové. Naopak v plusu skončily všechny akciové fondy, a to většinou kolem +10 %.

17. 2. 2007 - Vývoj akcií

Byl dopsán závěrečný akciový komentář k roku 2006 i s výsledky miniportfolií, která si připsaly +15% v případě českého a +114% u amerického.

14. 2. 2007: Archív

Pravidelná, oblíbená a náročná aktualizace je tu zase. Novinky ze 4. kvartálu se přesouvají do archívu

10. 2. 2007: Londýnské listy

Další cestovní spisek, tentokrát kompletní i s fotkami, vznikl jako přestupový přívěšek k cestopisu z Maroka a Ibérie. Jest ze tří dní v Londýně, během nichž jsem se pokusil očíhnout aspoň hlavní londýnské placy. Ale na to je jich tam moc, tak budeme muset ještě osm stovek za easyletenku někdy vytáhnout. (8.21)

8. 2. 2007 - MaPoS 2006

Do počítače jsem už naklepal cestopis z poslední cesty po Maroku, Portugalsku a Španělsku. Jen nesmím příště psát osmičkou v jednoduchém řádkování, protože z toho vylezlo přes 50 normostran. Takže to sem budu dávkovat po hodně malých dávkách, aby se to vůbec někdo pokusil číst.

5. 2. 2007: Investice 2006: Čínské desetinásobky

Přímo v roce 2006 se mi nějaké akciové megastar nevylouply. Ale dva nástupci Ampexu koupené ještě v roce 2005 se v závěru roku vyškrábaly na desetinásobek nákupních cen (China Expert Technology z 0,58 na 6,33 a American Oriental Bioengeeneering z 1,25 na 12). Oba tituly se umístily i v první pětce roku 2006. Vedle "nové ekonomiky" se v ní objevili i zástupci staré ekonomicky v podobě těžby a strojírenství...dále>

1. 2. 2007 - 6 let webu

Miras web 1. února 2003 Prvního února slavíme celých 6 let existence webu, za kterou sem zavítalo přes 1 a půl miliónů návštěvníků. Většinou by měly následovat sliby, co bude lepší, krásnější a modernější. To nebude a dál se tu bude pokračovat v nudných a všedních aktualizacích, s nějakým novým cestopisem, seminárkou či článkem. (Obr.: takhle to vypadalo přes 4 lety, takže vlastně skoro furt to samé)

30. 1. 2007 - Technická aktualizace

Po více než šesti letech se dočkal aktualizace i hlavní technický nástroj tohoto webu. A protože je všechno rychlejší a větší, tak se aktualizace následující dny zpomalí a zmenší.

29. 1. 2007 - První cesta

Že letos to vypadá se zopakováním loňského cestovního megaroku docela špatně potvrdilo i první letošní opuštění hranic Mělnicka o trase Duchcov, Krupka, Teplice a Roudnice. No, landlist se jen tak nezmění, ale aspoň tu točí lepší piva než ve Vietnamu.

22. 1. 2007 - Makroseminárka

Další seminárka díky lordu Samovi jest na téma Vývoj nezaměstnanosti v ČR v letech 1997-2005.

16. 1. 2007 - Pětice seminárek

Hned pětice nových seminárek z předmětů Hospodářská politika, Informatika, Právo, Psychologie a Marketing se objevila na webu díky Jitce Š.

15. 1. 2007 - Mráz z Kremlu

Malajsie A jsou tu fotky z poslední zastávky na loňské asijské cestě. Zároveň se přidala ještě jedna moskevská stránka a tímto je s tvorbou cestopisu definitivní šmitec.

11. 1. 2007 - Malajské obrázky

Malajsie Předposlední velká várka fotek z asijské velkocesty přiblíží Malajsii a její baráky, chrámy, džungle a formule. A do konce týdne už jen Moskva a šlus.

7. 1. 2007 - Fotky z Kambodži a Thajska

Thajsko Tentokrát se trošku obarvily stránky z Kambodži a Thajska. Sice už mám hotovou celou Asii s Moskvou, ale pěkně postupně, ať mám v následujících dnech nějaké časté aktualizace.

5. 1. 2007 - Přednášky z veřejných financí

Špetka přednášek pokračuje dalšími díly z předmětu Veřejné a místní finance.

3. 1. 2007 - Jihovietnamské fotky a chybky

Vietnam Přidáno třináct dalších fotek z jižního Vietnamu a odstraněno přibližně tolik hrubek. Je neuvěřitelné, co dokážu napsat a nechat to tam rok ležet. Tím neříkám, že tam už žádné nezůstaly.

1. 1. 2007 - Fůze sekcí personal a pelmel

Sekce Pelmel byla pohlcena sekcí Personal, čímž tu zůstaly už jen 4 hlavní sekce (kdysi jich bylo snad 7). Objevilo se tam několik nových stránek a ty původní jsem zaktualizoval, kde se něco událo. Drtivá většina starého to přežila bez úhony, jen něco může být posunuto o úroveň níž, takže bohužel se na mě toho můžete dozvědět stále ažaž. Škoda, takhle promeškat příležitost nenápadně něco vymáznout. Nějaké úpravy se tam ještě v průběhu ledna asi objeví. (8.2)