CESTOVÁNÍ

SEMINÁRKY

AKCIE

PERSONAL

count
Miras.cz - Personal - WebInfo - Archív

Archív aktualizací

30. 12. 2011

Travelsummary

Madeirou se zakončila letošní nepříliš exotická cestovní anabáze a načnou se jí snad příští rok cestopisné spisky. Nové čárky do landlistu přibyly jen dvě (Barma a Indonésie). Celkem se okouklo 18 zemí. Výškovým maximem pak byl Penanjakan (Indonésie) 2706 mnm.

19. 11. 2011

Madeira

Tradiční podzimní výlet trochu na jih se díky marnému čekání na lastminutové letenky pěkně natáhl do zimy. Ale hlavně, že se konečně dostanu na dlouho plánovanou Madeiru. A vzhledem k tomu, že nápad na Jihoafrickou republiku v lednu byl zatím všemi ignorován, stane se z toho asi i jediná zimní cesta. Jinak tady se snad brzy začne zjevovat jediná delší letní cesta po balkánských metropolích.

27. 10. 2011

Akciové dividendy

Byl doplněn přehled letošních dividend u hlavních českých burzovních akcií. Díky propadům trhu se dá lehce zajistit výnos 5 i 8 procent jenom na dividendách. Když člověk odmyslí náklady na nervy za ty drobné pohyby kurzů, tak tu máme jednu z nejvýnosnějších z bezpečných a bezpracných investic. Vedle toho stále zůstává hrstka akciových společností na RMsystému, které ještě nestačili vyvlastnit a dividendy se z nich také občas povede vytáhnout. Část tohoto za poslední 4 roky byla tak taky dopsána.

13. 10. 2011

Balijské skládky a finiš

Indonésie Závěrečné finále zimní cesty se dočkalo dopsání po půl roce. A konec je navíc kapánek hořký, protože... protože Bali. Hepáč se nekonal, na drobnější vyžehlení už nezbyl čas. Ale tohle brzy vybledne a nezapomenutělně snad v paměti zůstane Barma s Jávou.

2. 10. 2011

Balíkov

Indonésie Po delší přestávce ještě dva díly a snad už to konečně dorazíme;-) Zatím tu máme přesun na sever Bali, který nedopadl ještě úplně nejhůř. Nebýt mořského očekávání bylo by to i fajn. Ale jaksi to moře k tomu Bali trochu patří a po víc než měsíci trmácení by neuškodilo.

30. 9. 2011

Babněletní cestovní maratón

Po akciových jatkách, která způsobilo pouhé sundání jednoho áčka z ratingu Obamalandu, bylo jasný, že nejlepší je zavřít akciový krám a vypařit se někam do lesů a dohnat cestovní absťák, který se kupil od března. Takže za 6 týdnů přišlo 6 cest v 15 zemích kolem komína mezi Norskem až Kosovem. Něco z toho si teda urvala práce. I když i tam shodíme brzy oblek, místo botek nazujeme smrduté pohory, hotel nahradíme předním sedadlem auta, termální bazén ledovcovým vodopádem a sápeme se do kopců.

19. 8. 2011

Jávské prduchy

Indonésie Indonéské NEJ jsou hlavně její sopky. Jednou z nejpřístupnějších, nejbájnějších a nejprofláklejších je Mount Bromo, která aktuální týdny dávala své vnitřnosti řádně na odiv.

6. 8. 2011

Srdce Indonésie

Indonésie Přesun do srdce Jávy k dalším chrámům a kouřícím sopkám. Začíná se v kultúrním centru Yogyakartě pod sopkou Merapi a na dostřel k hlavním indonéským oldschool barákům - Borobuduru a Prambananu.

22. 7. 2011

Inle Lake

Barma Barmský Hotspot numero dvě (až tři) je Inle Lake. Velké obydlené jezero v horách Chanského státu. Pagod poněkud ubylo, ale hlavně ubyl i počet stupňů na teploměru. Pak už jen dojezd do Rangúnu a goodbye Barmo. Určitě patří mezi to nejlepší, co lze v JV Asie vidět.

16. 7. 2011

Chrámy Baganu

Barma Hlavní cíl celé barmskoindonéské cesty byl Bagan. Tisícovky až tisíc let starých chrámu na ploše několika kilometrů. K němu vedla dlouhá a útrpná plavba po řece Iravádí. A ještě útrpnější byla cesta odtud. Ale to zas až příště.

10. 7. 2011

České akcie z kupónovky

Velký přehled českých akcií prošlých kupónovou privatizací a co se s nimi děje. Tenhle článek tu už chvíli hnije, ale momentálně je stále více aktuální, protože díky vyvlastňovacím dekretům zpřed 6 let nyní dochází k promlčování nároků na výplatu za vyvlastněné akcie. více >

25. 6. 2011

Road to Mandalay

Barma Konečně se dostáváme do Barmy, tak nejdřív spoustu keců o ní, pak protrpění bývalého hlavního města Rangúnu a nakonec cesta do Mandalay, kde se srcáme půl týdne v okolních královských městech.

25. 6. 2011

Barma & Indonésie - díl první

Malajsie Konečně se dostáváme k regulérnímmu cestopisu. Začátek je dost ukecávací a tentokrát byla nuda dovedena k dokonalosti byrokratickým ztraceným týdnem. Jak název cestopisu jasně napovídá, první tři strany budou o Malajsii. Ale tenhle spisek by měl teď už docela odsejpat.

7. 6. 2011

Poslední logistická dávka

Poslední přednášky z logistiky. Nyní se začne se spiskami ze zimní cesty do Barmy a Indonésie. Tím zabijeme novinky tak na 2 měsíce.

31. 5. 2011

Indonésie - sopka Mount Bromo

Indonésie Další monotématické album z jednoznačně nejlepších dvou dnů indonéské části cesty, kdy se štrádovalo kalderou kolem čerstvě bouchající sopky Mount Bromo (odkaz vede na idnesácké fororajče).

29. 5. 2011

Logistika 11-15

A ještě, a ještě, a ještě víc.

20. 5. 2011

Další logistická várka

Celkem nás čeká přes dvacet zápisků z logistiky, tak tím zabijeme nějaký ten týden seminárkových aktualizací. Tentokrát padly čísla 6-10.

18. 5. 2011

3.000.000

Třímilióntý návštěvník tohoto webu sem zavítal přesně dnes v 17:57:11, tedy na to stačilo pouhých 10 let, 3 měsíce, 18 dní a nějaké ty časové drobnosti. A na půlhodinu přesně jsou to přesně tři roky od poslední miliónové hranice.

14. 5. 2011

Seminárkové zápisky

Nějak se nám rozjela reklama v seminárkové sekci, tak by bylo záhodno ji nakopnout pár novými příspěvky z emailových zásob z VŠEM od dodavatelky, která se tam bavila podnikovou ekonomikou a logistikou.

6. 5. 2011

Barma - Bagan

Indonésie Začal se psát šmírák dalších cestopisů, ale než se to dostane do publikovatelné podoby, bude to nějaký pátek trvat. Tak se vyhrabou alespoň občas nějaké fotky z cesty. A protože jsou jednodušší místa na zveřejňování fotek než tohleto, budu to házet na rajčatové album. Čiliže první várka z míst, kam jsem se těšil tentokrát nejvíc - z myanmarského Baganu.

10. 4. 2011

10 let webu!

Koukám, že v té předcestovní horečke se zapomnělo na jednu narozeninovou událost (což u mě zas není žádná novinka). Prvního února 2011 to bylo přesně 10 let, kdy jsem spustil tento osobní web. Barvičky se dost výrazně změnily, celkový look kupodivu zas až tak ne. Úplně první příspěvky tehdy byly z Rio de Janeira (má úplně první baťůžkářská cesta - fotky hrozný a spisek asi dost naivní), některé další šťavňaté už ale skončily dávno na webovém bulvárním hřbitově. Každopádně nové a nové výkecky tu budou přibývat i v druhé desítce let.

9. 4. 2011

Návštěvnost webu

Návštěvní statistika za loňský rok se taky uráčila laskavě k meziročnímu růstu, když se zavítalo 357 tisíc přístupů. Letošní leden s téměř 50 000 přístupy byl pak nejlepší měsíc za poslední 4 roky. Což ujde na to, že nějaké rozhazování odkazů či SEO jsem nedělal aspoň pět let.

8. 4. 2011

VŠ zápisky

Trocha spisků na sto stranách z Podnikové ekonomiky rozšiřuje už tak druhý nejpokrytější předmět v seminárkové sekci. Příští rundy už budou zase z cestování.

1. 4. 2011

Barma & Indonésie

Zimní výlet dospěl k návratu do Kotliny. Z nových zářezů v landlistu, kde jsme načali devátou desítku, nadchla hlavně Barma. Indonésie z toho malého a ne zrovna nejlepšího navštíveného kousku (přelidněné Jáva a Bali) nějak extra nenadchla. K tomu byly ještě párdenní bonusu na malajském Tiomanu, Singapuru a Paříži. Každopádně tímto už je načase prohlásit operace v jihovýchodní Asii za skončené a pro příště se podívat taky párkrát na jiný kontinent.

16. 2. 2011

Akcie roku 2010: Boryszew + 5900 %*

Vyhlášení mé nejlepší akcie tentokrát míří k severním sousedům, kde zopakovali můj oblíbený procentní přídavek z dob Ampexu. Na jaře za 10 grošů, o půl roku později za 6 polských zlaťáků. více >

11. 2. 2011

Vysoké úroky na účet státu

Ulevující spisek o miliardové účtence, kterou nám opět ve vzdálenější době naúčtuje Evropská unie za všeobecné dobro a sociální blahobyt bankéřů a finančních podvodníčků. Ale taky o tom jak bezpečně a výnosně něco uškudlit. více >

22. 1. 2011

Barma & Indonésie 20??

Dilema nejbližší cesty, zda Barma či Indonésie, se vyřešilo fifty-fifty. Plus k tomu trochu Malajsie, Singapuru a Paříže.

11. 1. 2011

Fondliga roku 2010

Rok 2010 na trzích nebyl špatný, žádné zázraky se sice nekonaly, ale nikdo také neskončil v minusu. Fondy peněžního trhu hodily v průměru kolem 1.35%, dluhopisy 4 % a akcie sotva 10%. více >

1. 1. 2011

Cestovní plány

Když pominu nejčastější destinace z loňska (pohotovosti:-), tak je co dohánět. A absťák je silnej. V merku tak je ta Malajsie s Barmou či Indonésií. Jinak to ale spíš bude kolem komína - Madeira, Island s Faery nebo Skotsko, Toskánsko, kus Španěl. No, nápaditý to zatím není, tak snad se ještě něco a někdo objeví.