CESTOVÁNÍ

SEMINÁRKY

AKCIE

PERSONAL

count
Miras.cz - Personal - WebInfo - Archív

Archív aktualizací

13. 12. 2012

Akciová předělávka

Kompletně byla dokončena aktualizace akciové sekce, která má nyní 127 stránek. A že některé články, na které se 10 let nešáhlo, to docela potřebovaly. Přidalo se i trochu přehlednosti. A já se můžu vrátit k cestospiskům, než na tu Havaj zapomenu.

7. 12. 2012

Rejpání ve fondech

Překódovací aktualizace se pohnuly do kapitoly o českých podílových fondech. Občas není od věci po 9 letech něco znovu přečíst a doplnit. Do věčných lovišť odešly fondy peněžního trhu (převálcovány spořícími účty) a fondy fondů (zničeny děsivými výsledky KB a ČS). Ale máme i neměnné jistoty. Třeba nekřesťanskou výši nákupních a správcovských poplatků.

3. 12. 2012

Balkánský spisek II

V druhé půlce balkánského spisku pročísneme městské kousky Černé Hory, kosovskou Prištinu a přes makedonské Skopje dovalíme dom.

30. 11. 2012

Hawaii

Tak jako většina obětí konce mílového programu ČSA jsem se snažil dostat nějaké ty slavné bonusové letenky. Tyhle letenky zadarmo, kdy se platí "jen" letištní a jiné poplatky, ale stojí v drtivé většině destinací víceméně stejně jako průměrná lepší nabídka. Z celého světa se nabízí tak 3 končiny ve zkousnutelném poměru počet mil / cena / exotika a teplo a z toho vítězí Havaj s Korean Air za 2-3 tisíce. Poprvé tak bylo juknuto do USA. Sice se čekaly o dost jiné končiny, ale poznávací kroky na Havaji nabízí mnohem a mnohem zajímavější věci než jen surfování na Waikiki.

27. 10. 2012

Cestopis z Černé Hory

Z pár vzpomínek jsem vylovil spisek o loňském průjezdu Balkánem, kdy se nejvíc času zabilo v Černé Hoře v pohoří Durmitor a v pobřežních městech, z čehož jsou první stránky. Moc bohatý to není, bó poznámky se nekonaly a sepsat to mě napadlo po roce. Ještě že něco dodala wikina.

24. 10. 2012

Online data z burz

Nejpříjemnější aktualizace jsou ale ty, které se dělají samy. Díky kurzům.cz tak můžu přihodit stránku, kde je kompletní aktuální přehled českých akcií, komodit a cizích měn s denními změnami, ať jsme trochu in.

22. 10. 2012

Akciové aktualizace

Globalizace a 21. století vstupuje i do akciové sekce, takže všechny stránky by se konečně měly dostat do standardního kódování. To se sice moc nepostřehne, ale zároveň s tím bude probíhat i aktualizace, někdy notně vousatých stránek zde. A to znamená všechno to, co jsme tu napáchal, přečíst, což...ehm.

14. 10. 2012

Letní cesty

Evropskou cestovní sezónu máme u konce. Žádné velké landlistové čárky se nepřidaly (ono to moc už ani nejde), tak se alespoň některé, doposud spíše symbolické, řádně ztučnily. Kromě Lichtenštejnska hlavně teď na říjnové cestě Pobaltím, které se před 10 lety profrčelo stopem na jeden palec.

18. 9. 2012

Dividendy v roce 2012

Pomalu nám skončila dividendová sezóna, která příliš radosti nepřinesla. Kromě Pegasu a VIGu se dividendy snižovaly (ČEZ, Fortuna, P.Morris, NWR) případně letos nebyly vůbec vyplaceny (Erste banka). I věčný držák Telefonica si musela pomoci účetní kličkou, aby mohla vyplatit obligátních 40Kč, protože již není schopna si ziskem na 10% dividendu vydělat.

28. 8. 2012

MacGyver a další pošuci

Vzhledem k tomu, že tato verze webu straší na světě již pěknou řádku let, máme v enginu a vnitřním uspořádání pěkný bordel, který se začne pomalu odstraňovat. Svezou se s tím i částečné aktualizace některých hodně zastaralých stránek, opravení stále nacházených chyb a překlepů, implementace reklam a další významné věci, kterých si naprosto nikdo nevšimne. Začínám opravou sekce personal, z níž většina věcí již dávno leží v trezoru. Hlavním skvostem tam tak zůstávají MacGyverovské výcucy.

18. 8. 2012

Skok na Maledivy

Srí Lanka Cestou dom ze Srí Lanky se ještě skočilo na Maledivy, které se vzaly trochu jinak než jak ukazují pohlednicové vokenice katalogů cestovek. A tím to máme komplet a jde se na další spisek, tentokrát z Balkánu. Ale z něj nejsou žádné poznámky, tak by to nemuselo být tak dlouhý.

13. 8. 2012

Státy bez víza

Po letech se zaktualizovala stránka se seznamem zemí bez víza. Zas tolik se toho ale nezměnilo. A když jo, tak ne vždy úplně příznivým směrem (Srí Lanka, některé africké země, Kanada a Kyrgistán víza rovnou znovu zavedly). Ke státům bez víza, které se můžou hodit, přibylo konečně po letech Thajsko, USA (s formální registrací přes ESTU), několik karibských a pacifických ostrovních států a Botswana.

6. 8. 2012

Přímořské semifinále

Srí Lanka Sice se pokračovalo podél pláží, ale Unawatuna se ukázala jako slušný průser. Pak tu máme ještě průlez koloniálním Galle a Srí Lance se dává vale. Naštěstí před českou zimou nás čeká ještě jedna rovníková zastávka.

1. 8. 2012

Pláže, pláže a a a pláže

Srí Lanka Zbývají poslední tři díly cejlonského spisku, jejichž hlavním tématem bude třikrát moře a ten písek kolem něj. Protentokrát začínáme na nekonečných plážích na jihu ostrova u Tangally.

27. 7. 2012

Poslední čaj, poslední kopec a poslední propiska

Srí Lanka Tentokrát tady máme výletovou pohodu v poslední výspě srílancké Vysočiny jménem Ella před sjezdem k plážím a vlnám.

20. 7. 2012

On the (rail)road

Srí Lanka Další stránkou spisku se trmácíme celodenním vlakovým mordem do čajového hornatého srílanckého středu v okolí Haputale.

15. 7. 2012

Skalní pevnost Sigiriya

Srí Lanka Přes mýtickou skalní pevnost Sigiriya se vracíme zpátky do Kandy na nějaké procourání Královské botanické zahrady a vesnické krajiny s chrámy v okolí.

9. 7. 2012

Odvěsna trojúhelníku

Srí Lanka Historické srdce Cejlonu se nachází v tzv. kultúrním trojúhelníku, jehož vrcholy jsou Polonnaruwa, Sigiriya a Anuradhapura a mezi tím slušná dávka vycpávek. Jeden vrchol tu máme teď, druhej příští týden a třetí snad do konce roku 2020.

26. 6. 2012

Sloni u Kandy

Srí Lanka Na úvod jsme se ponořili do kulturních útrob v Kandy a na turistickou klasiku v podobě slůňat a chrámů v okolí.

13. 6. 2012

Cestopis ze Srí Lanky

Zvolna se začíná páchat cestopis z poslední cesty, což jest březnová Srí Lanka. Na úvod tu máme jen obecné výkecky a pomalé vplutí do útrob Cejlonu bez fotek a bez gramatických oprav, bó jsou tři hodiny ráno a měl bych dělat praktičtější věc v tuto hodinu.

3. 6. 2012

Národní park Stolové hory

Polsko Spíš informační článek než cestopis je tentokrát z jednodenního okruhu po polském národním parku Stolové hory s pískovcovými bludišti, který se nachází v Kladsku prakticky na českých hranicích u Náchoda.

30. 5. 2012

Dokončení Veřejné správy

Závěrečné 4 hodiny z Veřejné správy zaplavelily právní kapitolu.

3. 5. 2012

Další díly z Veřejné správy

Po dokončení madeirského seriálu dále pokračuje jiný, možná o ždibík méně zajímavý. Jedná se o další zápisky z hodin Veřejné správy v kapitole Práva. Další na řadě jsou pak cestospisky ze Srí Lanky a Malediv.

21. 4. 2012

Střecha Madeiry

Madeira Velkolepé celodenní mlžné finále po hřebenech na nejvyšší trojici hor Madeiry (Pico Areiro - 1818m, Pico Torres - 1847m a Pico Ruivu - 1862m). No, a dom. Další spisek na řadě bude ze Srí Lanky a Malediv.

15. 4. 2012

Vánoční túrky

Madeira Předposlední díl spisku se odehrává kol nějakých svátků, což vyhnalo z tras i těch pár dosavadních poutníků. Pusto tak bylo v nejprofláklejším Rabacalu kol vyschlých vodopádů, ve skladišti na štědrovečerním dlabanci i u plážové kapradiny s lahvema madeirského vína s noclehem v Micře.

8. 4. 2012

Severní pobřeží Madeiry

Madeira Dva nejnabitější a nejprokláklejší dny na ostrově nahradily dva dny nejproflákanější, které byly strávené popojížděním po severním pobřeží povětšinou v deštivém oparu.

6. 4. 2012

Návštěvnost

Po dlouhé době se zlomilo několik starých rekordů v návštěvnosti, což je, vzhledem k tomu, že se nějak už 5 let nemůžu dostat k nějaké SEO optimalizaci či aspoň roztrkání odkazů po internetu, slušné. Za loňský rok vzrostla návštěvnost o 10% na 385 tisíc. V lednu se pak 3 dny dostaly do pěti nejúspěšnějších dnů (2304 návštěv za den).

17. 3. 2012

Srí Lanka & Maledivy

Na poslední chvíli se i letos stihla zimní cesta. Původně to totiž vypadalo na skalpel v kotníku. Z dost projeté jihovýchodní Asie jsem se posunul do jiných vod však jen o něco. Tentokrát to odnesla pohodová Srí Lanka, kterou jsem vzal i jako drobnou přípravu na snad někdy viduvší Indii. Oproti minulým letům se však cesta výrazně zkrátila a zbyly na ní jen 3 týdny, což je silné vyměknutí proti loňským 38 dnům a předloňským 60. Ale i tak se Srí Lanka stala mým novým rekordmanem v počtu dní v kuse v jedné zemi. Tradičním párdenním bonusem se tentokrát staly nebaťůžkařské Maledivy.

17. 2. 2012

Top trasy Madeiry

Madeira Další dny přišlo přesedlání do puchejřovitého blobu a druhého nejhnusnějšího auta na světě, který nás dovezl na starty nejzajímavějších tras ostrova. Ve dvou dnech se tak stihly hned čtyři levadové pohodovky plné panoramat.

16. 2. 2012

Zápisky z veřejné správy

Po delší době dorazil od dobrodince balík zápisků z nějakých předmětů, čili trochu seminárkových novinek v následujících měsících vyplníme Veřejnou správou.

9. 2. 2012

Pstruží levadou

Madeira Další madeirské dny, jeden kolem nejprofláklejší levady na vyhlídku Balcoes a druhý couračka od Funchalu do Camara podél moře.

3. 2. 2012

Spisky z Madeiry

Madeira Začínáme s dalším cestopisem. Po delší době také něco z Evropy, i když až z jejího okraje a moc evropsky si tam člověk nemusí připadat. Hlavním cílem této cesty bylo štrádování po kopcích, na což je to ideální místo. Kor v době našich opulentních přežíraček a tradičních vánočního póz.

18. 1. 12

Fondliga 2011

V roce 2011 dorazilo dlouho slibované druhé dno. Navzdory mediálně líčené katastrofě to zatím zas na takovou tragédii ve výnosech nevypadá. Opět se potvrdilo, že doba fondů peněžního trhu je dávno za zenitem a výsledky do procenta, či u dvou největších fondů dokonce záporné, jsou tragické a hluboko za výnosem nejobyčejnějších spořících účtů. Dluhopisové fondy kupodivu zatím příliš nezahučely v Řecku či Maďarsku a přidaly až ke 3 procentům. Akciové fondy pak skončily jednoznačně v minusu, smazaly loňské zisky a v řadě případů i část předloňských. Ale dno z března 2009 je stále ještě docela daleko. více >