PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - MacGyver

MacGyver

Díl 8. (dneska se Mac moc nepředvedl)
Jeho kámoši objevili ropu. Vrt ale vybouchl a začal hořet. Voda moc nepomáhala, a tak vyrazili pro dynamit do opuštěného dolu. Drobnosti jako prasklý pojistky se spravěj obalem od žvýkačky a rozbitý auto třebas propiskou. Neopatrnou manipulací s dynamitem zrubali důl a cestou i svoje auto. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Oheň Mac uhasil samochodným džípem s olověnou kadibudkou na korbě a tím zachránil kámoše před krachem.

Díl 9.
No opět to muselo být vrcholné umělecké dílo, protože když jsem to tu chtěl po 3 dnech doplnit, nemohl jsem si vzpomenout ani na ň.

Díl 12.
Nějakej prevít dal bombu do lodě, ať mu vrazí 6 miliónů. Na loď poslali Maca a jeho šéfik se snažil dostat prevíta na pevnině. Prachy mu měli předat ve schránce na nádraží, ale on jim je čórnul před očima zadní stěnou. Nečekaně. Že lest stražili, prevíta naprdlo, a tak řekl, že to vyhodí stejně. Tak MacGyver musel za pomoci vysavače, mléka a ještě něčeho zlikvidovat bombu na bázi fosforu, elektrického proudu a podobnejch nesmyslů. To zvládnul, ale pak to začalo stejně odpočítávat a byly tam dva knoflíky. Zde však scénárista projevil neuvěřitelnou originalitu, protože knoflík nebyl červenej a modrej, ale žlutej a modrej. Fakt hustý. Mezitím Mac odhalil, že za vše může jeho šéfik. A tak záludnou(?) otázkou zjistil, kterej čudlík zmáčknout, a tím zachránil životy pasažérů na lodi.

Díl 15.
MacGyver už je členem nějakého obskurního sdružení Phoenix, které zdařile paroduje FBI. Novým šéfem se stal obtloustlý a obstarožní Peter Thorton. Pod jeho velením teď řeší různý kraviny. Tentokrát měl hlídat Rusku, zdrhlou to agentku FBI. Vyrazili na slavnost, tam poznali zabijáka FBI, mezitím začal kněz proslov oslavující technický pokrok. Agent strojkem aktivizoval kněze, ten přestal blekotat a vytáhl pistoli a začal pálit do Rusky. Mac ji zachránil a skočil po knězi. To přimělo agenta, aby dalším čudlíkem vyvolal knězovi infarkt, na který bídně zahynul. Mac vychytralým rozhovorem s hypnózou za pomoci popelníku a zrcátka dostal z Rusky informaci, že všechny informace utíkají od manželky jednoho z šéfů Phoenixu. ta manželka je ještě chtěla oddělat, ale Mac ji psychologicky rozebral, a tím zachránil život svůj i šéfika.

Díl 21.
Kámoš Petera, bojovník proti ruskému režimu, měl být zabit. Peter s Macem se rozjel do Ruska, aby z něj vytáhli aspoň jeho dceru. Zrovna v tu dobu se k ní přiřítilo KGB. Prásknutím dveří hodili agenty do vody a zdrhali k řece. Mezitím ještě Mac nacpal bramboru do jejich výfuků, které pak explodovaly. Pak následuje trapná honička na tryskových člunech. Mac vyrobil z kanystrů a hadrů věcičku, která ucpala člunu za ním trysky, a ten pak bouchnul. Šťastně dorazili do Leningradu, kde ještě ten Rus žil zavřenej v blázinci. Peter si zahrál na ruskýho doktora, co tam přivedl nového zchízovanýho pacienta Maca (fakt tady předvedl sqělý herecký výkon). V noci udělal ze žárovky šperhák a dostal se na oddělení nula. Stráže pohodově zneškodnil - napustil umyvadlo, dal do něj kýbl, kterej oblepil tmelem a na něj prsknul smeták s hadrem. Ha, strážce se k němu přilepil a bylo to. Rusa dostal do své cimry a čekali na ráno. Dcera, co tam dělala snídani, naházela něco všem do pití a všichni byli grung. Takže pacienti mohli zdrhnout. Byl to jen kus do Finska, ale ten Rusák zůstal na rodné hroudě, že bude bojovat proti režimu doma. Prej teď když je známý, tak by ho přece vrchnost nezavřela znovu. Pche. No prostě tím Mac zachránil demokracii v Rusku.

Díl 24.
Mac byl poslán, aby vyzkoušel ochranu supertajného armádního zařízení, které je chráněno nejmodernějším počítačem 5. generace, lasery, automatickými laserovými roboty, no a takový ty ptákoviny. Magnetickou podlahu přelez na lasu, které uchytil na vstupní panel, kde vymačkal kód, co odkoukal dalekohledem vyrobeným z novin. U dalších dvěří na otisky, nasypal omítku na panel, obalil to tričkem a zfouknul. A byl tam. Šéfka byla v celém areálu sama a krapet jí to znechutilo, ale čirou náhodou zrovna v tu dobu se stal počítač plně inteligentní a začal se bránit před každým člověkem a stal se neovladatelným. Naštěstí Mac zrcátkem zničil lasery, na roboty reagující na teplo hodil hořící magnet, aby se zneškodnily sami. Ale stejně ho donutili zdrhnout odpadním potrubím do kontejneru, kterej se automaticky vysypává do kyseliny. Mac svlíknul kalhoty a na nich vyšplhal do zaminované ventilace. Zničil vedení a kabel, z nějž sršely jiskry, někam strčil a přetížil počítač a tím zachránil půvabně vědkyni život a kariéru.

Díl 25.
Dalším důležitým úkolem byla pověřena agentura Phoenix. Mac měl zkontrolovat, kde jsou vejce orla zlatého. Vzal si do ruky rogalo, zabalil ho do trubky a v tričku lezl do výšin, kde se v zimní bundě a haldách sněhu spustil dolů a hledal orlíky. Zatím letěl kolem vrtulník z, něhož stříleli na orli. Oba poslední kusy dostali, ale pak Mac zrcátkem vyhnal vrtulník pryč a přistál u malýho caparta, s nímž zachraňoval i jednoho z orlů. Pak lezl někam za dalším, přišla bouře, tak zalezl do jeskyně. Mezitím napadlo 5 metrů sněhu a dům s capartem obsadili ti hajzlíci. Jednoho zneškodnil Mac jedoucím brouskem, od jehož jisker explodovala kolna. Sám dělal mrtvýho, aby dostal i druhýho. Pak vzal rogalo, proletěl asi padesát kilometrů skrze kaňony, aby skončil na kamenné jehle, kam strčil vejce, a tím zachránil mláďata orlů.