PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - MacGyver

MacGyver

Díl 28.
Někde ztroskotali nějací týpci. Mac je vyrazil zachránit. Ze sluchátek udělal stetoskop, klackem opravil letadlo, překonal svůj strach z létání a tím zachránil životy těch pacholků.

Díl 29. - Prolhaný Jack
Mac se vrátil domů, ale kdosi mu vybílil byt. Hned poznal, že za tím je jeho kámoš Jack. Tak ho načapal a donutit vše vrátit. Mezitím ho Jack ukecal historkou o své nadcházející smrti a jedné chudé rodině, aby s ním vyrazil na cestu do latinské Ameriky osvobodit expedici pašeráků kaktusů. Z expedice se vyklubala MacGyverova bejvalka, kterou mu Jack přebral. Přistávali na letišti, ale hned po nich šla junta. Tak se asi pětkrát otočili s letadlem na ploše, Mac vyrobil bombu z tenisové rakety a letěli dál. Další odhalení je čekalo v restauraci, Mac udělal bomby z pouličního osvětlení a utekl. Jacka chytli a zavřeli k bejvalce. Do vojenskýho prostoru se MacGyver dostal v kárce s rakví, vojáci rakev prostříleli, ale Mac fikaně vyklouzl zpod kárky do nějakýho baráku. To už stačilo a šel jsem ven, a tím jsem zachránil zbytky svého rozumu.

Díl 30.
Mac měl něco přebrat od agenta na Středozápadu. Agenta ale zastřelili. Ještě stačil strčit onu věc, což byly falešný prachy, obstarožnímu týpkovi vzpomínajícímu na své štěky v Hollywoodu. Mac odjel z města, auto mu chcíplo a ani propiska mu nepomohla. Stopnul náhodou zrovna toho obstarožního týpka s jeho manželkou a jeli do Kalifornie. To už je honili zlí muži. Obstarožní Cadillac zrovna moc nejel, a tak nebýt Macových veselých kousků, už by je měli. Nejdřív pronásledovatelům naházel do okna kufry, pak uřízl střechu, kterou jim hodil do okna, načež týpci píchli. O kus pozdějc došel olej i Cadillacu. Prasklou hadičkou Mac nahradil překvapivě propiskou. Olej nahradil brzdovou kapalinu. Ve výfuku vyvrtal nožíkem díru a udělal tak kanón. Náboj z koule na volantu už byla hračka. A bylo to. A jelo se. Když je dohnali, vypálil z kanónu(= výfuku), zničil jim motor a obě kola a otočil je na střechu. I Cadillacu pak došel olej definitivně, tak dojeli do města duchů. Tam z klaksonu Mac udělal zvukovou bombu, kterou zneškodnil jednoho týpka. Druhýho dostal na fintu s falešnýma botama za autem a třetího hrdinně dostal ten strejc kordem. A tím zachránili FED před neúměrným zvýšením měnové báze.

Díl 40.
MacGyverovi zas chtěl někdo něco tajného dát. Při předání byl ale zabit. Sám Mac utekl o fous, a ani umělá chemická zeď mu nepomohla. Spadl do vody, dostal se k nějaký ženský na loď a ztratil vědomí. Po probuzení si nevzpomněl ani na jméno. No prostě další blbosti následovaly, postupně probleskovaly vzpomínky, jako když dělal z kola svářečku. Nakonec si vzpomněl, a zachránil tím nějakou ptákovinu, o kterou v tomhle díle šlo.

Díl 44. - TREZOROVÝ DÍL!
Tenhle díl kdysi nova neuvedla, protože i Vláďa Železnej při pravidelném sobotním kuchtění cookies prohlásil, že tohle je už extrémní ptákovina. Jde totiž o záchranu Alexe Dubčeka z Československa. Nadace Phoenix na to shromáždila půlmilión. Úkolu se ujela nějaká káča spolu s Macam. Jako novomanželé vyrazili z Vídně do Čech. Za hranicí, připomínající mexickou vesnici včetně polopouště a kaktusů, nasedli do od spojky připravené kachny (to jako Citroen) s lublaňskou poznávačkou. Dubček byl vězněn v nemocnici, pomocí žvýkačky a citrónu udělal nějakou krávovinu. V laboratoři z rukavice a uhlíkového prášku udělal dýmovnici, se kterou nasimuloval požár a poplach v nemocnici. Dostal se tak k Dubčekovi, za pomoci tablet na srdce a alkoholu uklohnil v hmoždíři TNT a vyhodil okno do luftu. Sedli do sanitky a ujížděli k hranicím, agenti za nimi. Pak auto převrátili a nastražili lest. Agenti vyšli k domněle mrtvé týpčici, ta vytáhla bouchačku. Druhého zneškodnil izolačkou přímo Mac. Vzali agentům auto a jeli k hranicím. Mac si z principu pohrál s drátkem od zapalování, a když je obklíčili vojáci, kterým je bonznul ten týpek s kachnou, pustil do karoserie 20000 voltů a omráčil vojáky. Na hranici ještě hodil nefunkční granát, a tím zachránil život A. Dubčekovi.

Díl 48.
Mac měl naházet po Aljašce nějaké satelitní ptákovinky. Objevil ale zaparkovanou loď v zátoce. Volal na ni, ale nikdo se neozýval. Našel děravou loďku, navlíkl ji do stanu, z větve a pytlíku udělal pádlo. Na lodi po něm vyrazil Big Foot(!, nebo jak se tomu americkýmu Yettimu říká). Mac utekl do podpalubí, kde se schovávala ženská, které právě utekla z Ruska. Macovi napovídala, že Yetti zabil jejího bratra. Utekli z lodi a šli k civilizaci. Cestou ale našli ropovod, ze kterého Rusové kradli ropu. Mac to chtěl oznámit, ale zloduši našli jeho fraulein. Chtěli ji oddělat, ale Mac rybářským prutem vraha zneškodnil, do potrubí nasypal satelitní ptákovinky a přivolal tak pomoc. Mezitím Rusku unesl pro změnu zas Yetti, který se tím dal do těžkého křížku s Macem. Zcela logicky se z Yettiho vyklubal mrtvý bratr Rusky. Mezitím Peter Thorton vrtulníkem omráčil ostatní zloduchy a zachránili tak křehké americké hospodářství před krádeží ropy.

Díl 49. - Oheň a led
Jak již z názvu vyplývá, tentokrát jde o krádeže diamantů. Pátrání dostal na starost MacGyverův exspolužák, který fachá jako pojišťovací detektiv. Byl na stopě Danubijskému kulturnímu atašé. Toho ale chrání diplomatická imunita. Exspolužáka převálcoval náklaďák a Mac se rozhodl pomstít smrt svého kamaráda. Dostal se na ambasádu a za pomoci hadice a hrábí se vyšplhal do kanclu ve druhém patře. Tam se však proplížila i záhadná žena. Odhalili je, ale hrdinně uprchli, tajemná žena pak poslala Maca do krimu. Nakonec se z ní vyklubala sestra exspolužáka, která se rozhodla pomstít smrt svého bratra. Tak se zčuchli. O slavně ukradené disketě z kanclu se scénář dál už nezmínil. Mac vypracoval past na atašé a jako volavku hodil tu ženskou. Ta sbalila atašého na squashi, čórla mu klíč a obtiskla ho do mýdla. Na velvyslanectví nenápadně ukradla obraz, Mac pod rouškou pikolíka nafoukl na trezorové čudlíky nastříhanou tužku, odhalil tak kód a ukradl diamanty. Fikaně tak přesvědčili atašého, že jsou taky zločinci a vydali se spolu na další lup. Svářečkou se dostali do trezoru, kam je zločinem protřelý ataše uvěznil a z trezoru se stala plynová komora. Z tý se dostali a následně před velvyslancem otevřeli dálkovým ovládáním atašého kufřík, z něhož se vysypaly nakradené diamanty a ataše byl usvědčen. A tím byla zachráněna čest exspolužáka.