PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - MacGyver

MacGyver

Díl 53.
V nepřístupných horách ve východním Německu(!) byl sestřelen prototyp amerického letadla. Američané ho chtěli dostat zpět nebo aspoň zničit před Rusy. Ti měli ale zbraň - jasnovidce Starova. Mac vyrazil do těch východoněmeckých velehor s nějakou káčou, co nesnášel. Čili pro úspěch akce jeli jako manželé. Starov ale věděl naprosto přesně, kde je vrak i Macgyver, ale nebonzl ho, protože chtěl emigrovat. Pak Mac zničil výbuchem (tentokrát nepoužil ani žvýkačku) před očima východňářů zbytky letadla a zdrhnul se Starovem do chýše, kde spíchnul nylon lepidlem, z čehož logicky vzniká horkovzdušný balón, kterým zdrhli na Západ, a tím Mac zachránil život ruskému jasnovidci a Amíkům tajemství létajícího verku.

září 2002
A je to tu znova. Prima nás nenechala na holičkách. Pouze aby si přes prázdniny nevystřílela nejlepší ratingovou munici, pošetřila MacGyvera přes prázdniny, aby lidé nemuseli rušit dovolené a chaty a nepřišly o nové kutilské zásahy. MacGyver je tu zpět, každý všední den od 13:55.

Díl 65. - Ohrožený druh
V baru chtěli odprásknout Maca, ale napoprvé se netrefili ze dvou metrů a podruhé se jim zasekla pistole. Maca to ale stejně nějak vzalo, a tak mizí do hor s nadějí, že znovu sbalí svojí bejvalku Karen. A prd. Už má jinýho. To ho zas nějak vzalo. Ještě ke všemu jí překazil hon na pytláky. Tak ho Karen kopne někam. Tu se po nějaké určitě důmyslné zápletce znovu sejdou v lese na stopě pytláků. Jeden ji lehce sejme a zdrhají, pak si to rozmyslej a chtěj sejmout Maca i Karen. A to jako úplně. Mac táhne zraněnou Karen. Za pomoci rybářského prutu a šipky zneškodněj jednoho z pytláků. Ale finta na zmatení cesty s oštěpem a hadrem nevychází. Tak Mac zhotoví ještě další ty svoje ptákovinky, aby se dostali do bezpečí chatrče, kde na ně už čekají lesáci. A tím zachránil život své bejvalce.

Díl 66.
Macův freund zakládá Dalton Air. Má supr zakázku - nočníky do Panamy. Mezitím ale jeho ex-rozmilá zdrhá se svým frájou, který štípnul štočky od mafiosos. Ti ho skolí a jdou po ex-rozmilé. Ta zdrhá ještě s pidiprckem, kterého šópne do letadla k Daltonovi. Mac a Jack se o něj starají jak praví taťkové až slzička ukápne. Mac pak frčí do sídla mafiosů, kam jde s polišema, odhalí tajnou komnatu a spolu s Thortonem při divoké přestřelce zvládnou mafiosy gaučem(!). A tím zachrání život ex-rozmilé, a ta pak může spolu s Daltonem mizet v zapadajícím slunci, které svými paprsky šimrá vrcholky kopečků na cestě s nočníky do Panamy.

Díl 67. - Outsideři
Mac se rozplývá nad pennsylvánským venkovem, kde zrovna projíždí. Prásk. Guma v čudu. Auto bác z útesu. Mac mimo (to už teda dlouho). Zachrání ho nějací mormoni či co, no jsou prostě divní. Maj mezi sebou rodinu vyděděnce, s nimiž nikdo nemluví. Přes jejich půdu chtějí stavět dálnici. A zde je jádro pudla. Začíná boj mezi mormony a stavbaři. Stroje jedou na mormony, atmoška tuhne, nervy se drásají. Tu se přiřítí dcerka stavbyvedoucího, se kterou to táhne malej mormon. Když tu náhle před bagrem padá do hluboké studny. Šok. Zem se propadá. Tu všichni spojují své síly, aby zachránili malou. Mac má origoš nápad - postaví novou studnu vedle, pak tunelem vyztuženým sudy do starý studny a vytáhnou jí. Mormoni přijímají rodinu vyděděnce mezi sebe, všichni se přátelí, propukají city a začíná se vytyčovat dražší trasa přes bažiny. A tím Mac zachránil pohodu a prosperitu pennsylvánskému venkovu.

Díl 68. - Na křídlech a s modlitbou
Už podle názvu to vypadá na pěknou ptákovinu. A máte recht. Nadace Phoenix vyslala svého šéfa do týlu středoamerických gueril, aby osvobodil jeptišku. Byli chyceni, jak pomáhají zrádci povstalce Rafaela. Rafael totiž chystá na zítřek bombičku do pokojíčku prezidenta. Mac vyráží na pomoc spolu se svým spolusockou Jackem Daltonem v jeho létajícím šrotu k povstalcům. Pokecaj, vyhoděj jím muniční stan a dálkovým ovládáním (pár drátů v řízení) nastartujou letící šrot. A frrrnk. Pak zas padají kvůli vyteklýmu oleji. Hadici nahradí hasícím přístrojem (uniklý olej asi sesbírali či co), proraženej ocelovej plovák utěsní rozpálenou gumou a problém krátké rozjezdové dráhy hravě vyřeší ke křídlu přidělanými raketami od bazuky. Upozorní letiště, a tím zachrání mír a život prezidenta libé středoamerické zemičky.

Díl 69.
Nějáký týpek vymyslel plastový motor. Fakt supr úsporná věc, ale aby se začala vyrábět, musí vyhrát jakousi americkou Formuli 1. Zbývá poslední závod, jeho konkurent ztrácí 7 bodů. MacGyver a Phoenix mu pomáhají v boji proti zlotřilým padouchům, co chtějí prosadit jiný motor. (Možná to tady vypadá trochu chaoticky, ale v seriálu je to většinou ještě horší.) Jeden z týpkovejch lidí je podplacenej, aby porušil brzdy. Poprvé to zachránil Mac vlaječkou do nádržky, podruhé si ale týpek nabil za volantem držku a oslepl. Musí jet MacGyver, který překonává svůj strach z nehody, kterou utrpěl v Evropě při vedení v závodě formule 1(!). Z posledního místa se dostal v posledních metrech na první místo, a tím zachraníl slávu plastového motoru.

Díl 70. - Daltonova máma
Už fakt nemám sil. Jack nikdy nepoznal mámu. Teď má stopu, ta ale má jít za katr. Ale nic samozřejmě neudělala. Jdou po ní nějací sviňáci. K Jackovi se máma ale nezná. Pak prásk, prásk, bum, bum. Nakonec si všichni skončí v náručí, Jack pozná mámu, svině jdou za katr a tím zachrání rejting i šér pro primu na další díly.

Díl 72 - Zkouška přežití
Nadace Phoenix zkouší své zaměstnance, jak přežijí. Vede to Mac. Přišla řada i na obtloustlého Petera. Tři dny v MacGyverlandu. Peter si hned namlátil držku a zpřelámal hnáty. Pak našli spadlé letadlo protidrogového. Nafocené negativy vyvolali (lékárnička + pomeranč + kyselina z baterie). Podle fotky našli sídlo drogového klanu (=2 lidé). Tajná skrýš => kokain => vracejí se => schovka => útěk => výbuch => zavalení => šplh do stropu => odlákat => zneškodnit týpky. Už jen z vrtulníku zavolat o pomoc, a tím zachránit Ameriku před drogovým zlořádem ze střední Ameriky.

Díl 74 - Něčí zloději
Nadace Phoenix připravila supr satelit. Schémat se zachtělo ale podlému zlosynu. Ten vyvinul snahu na jejich získání. Předtím ale zastřelil hlavního donašeče, takže nezbylo nic jiného než vyhrabat v scénáři problémového syna Petera Thortona. Ukradl otci kartu a okopčil schémata. Mac však oříšek rozlouskl včas a synka zastavil. Na podlého zlosyna nastražili past při předání. To nevyšlo. Peter byl zasažen kyanidem, podloun se jen přiotrávil. V tu přiběhl Mac, z ledničky vytáhl tekutiny, udělal ustalovač (to jak se tím vyvolávají fotky) a Peter se probral. Našli podlouna a zachránili čest nadace Phoenix pro další úlety.