PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - MacGyver

MacGyver

Díl 76 - Běhání v kruhu (Runners)
To byla zase ptákovina. Na Maca se obrátila 15-letá prostitutka. Chtěla ho to, ale nepovedlo se jí to a Mac ji ještě chtěl pomoci před pasákem. Tak ho vobrala a šla zpátky. Mac ji dohnal, překecal a na Cadillac pasáka namontoval popelnici, takže chudák pastevec si poničil plechy. Něco dál, ale prostě prostitutka se obrátila na lepší cestu, a tím Mac zachránil zas jednu duši pro roli počestné dámy.

Díl 79. - Výzva
V roce 1944 se zřítilo kdesi v Arktidě letadlo s 500 cihlami zlata. Na palubě byli Rusáci a Američan. Letadlo spadlo, zlato se nenašlo. O 40 let později společná rusko-americká expedice pátrá po letadle, protože kolem roztál ledovec (a pak že netajou, co Klausíku?). Rusové chtějí použít prachy na strádající v Arménii. Mac je prokoukl a obvinil je jako afghánské vojenské štváče. Pak vyrazila expedice za letadlem. Měla 4 lidi - Američan, co přežil pád, ruský generál-sympaťák, Mac a jeho ruská stará. Letadlo našli, piloti pryč, zlato taky. Ze starého diktafonu, kde Mac nahradil elektřinu kličkou a trombónem se dověděli, že je nechal spadnout ten přeživší Američan. Ten mezitím zabil generála a shodil lavinu na letadlo. A pohřbil Maca s Ruskou. Na jediné zbylé cihle našel adresu, kde je zlato a vyrazil. Mac se zatím dostal z letadla velmi jednoduše - plynová láhev, vodka v hrnci a provaz namočený v chlastu. Z toho přirozeně vznikla raketa umístěná v hrnci, co po zapálení propálila díru ven. Pěšky dohonili Američana, který našel jeskyni. Ta však byla plná 40-letých pastí od bratrů Rusáků (docela brutální vykrádačka Indiana Jonese). Když pominu gigantické beranidlo, nášlapné dlaždice, plamenomety..., prostě věci, které běžně odnesete z letadla, když s ním spadnete do ledovce. Největší hlod byly 2 lahvičky, jedna s kyselinou, druha taky nějak. Američan šáhl na zlato, explodovalo to a celá jeskyně se začala bortit. Mac s Ruskou nasedli na dveře od letadla, kde shodou okolností bylo i zlato a sešupem dolů do jeskyně prorazili díru ve skále a dostali se na vzduch, a tím zachránili stovky hladových krků v Arménii.

Díl 89.
Maca vykradli. Vyfikaným způsobem v tom poznal Jacka Daltona. Byla to ale past od prohnaného padoucha Murdoca. Ten už nejednou usiloval o jeho život. Teď se dal na cestu práva a pořádku. Unesli mu totiž sestru. Musí ji dostat zpět. A Mac je ten nejlepší. Tak se sčuchli. Dostali se do domu zločinců v převlečení za pohřebáky. Tajné dveře na otisk prstu oblafl Mac skleničkou a teplým voskem. Tam však byla ulička smrti a na konci sestra. Umělé ostřelovače Mac zlikvidoval jablkem a hlavičkou zelí. Na kulomet hodili hadřík. Hejno hadů odradili od smrtonosného kousnutí zhaslou petrolejkou. V poslední vteřině odvázali sestru z křesla, do kterého vzápětí bylo vpuštěno 3000 voltů, a tím zachránili život blahoskvoucí sestře.

Díl 90. - Děti světla
Dívčina propašuje z Číny kazetu s nahrávkou masakru na náměstí Nebeského klidu. Zavřou jí ale na čínské ambasádě. Mac se jí pokusí vysvobodit. Chytnou ho a uvězní je spolu. Těsně před zastřelením se dostávají z vězení pomocí prkna nataženého ve svěráku. Vylezou na střechu. Mac čórne kabel, hodí ho dolů Peterovi. Ambasáda má tak 20 pater. Peter kabel přiváže v úhlu asi 70 stupňů, Mac udělá z antény lanovku a sjede na ní dolů. Nic se jim nestalo, a tím Mac zachránil svobodu čínské dívky.

Díl 93. - Desetiprocentní řešení
Nadace Phoenix koupila obraz. Byl ale židovský, čímž se odhalilo gigantické spiknutí, na jehož konci bylo ovládnutí pěti amerických států pohrobky nacistů. Odhalení však nebylo procházkou po růžové zahradě, neboť Mac a jeho přátelé byli chyceni a zavřeni do plynové komory. Mac ale hadičkou zavedl plyn do výplně dveří, které ruply. Dostali se na svobodu, a tím zachránili Ameriku před desetiprocentním řešením.

Díl 95.
Tento díl byl obzvláště vypečený. Mac znaven a porafán s Peterem usnul. Jo, celej díl byl jenom sen z divokého západu. Přifrčel do salónu, ale vzdal se zbraně a požádal o sklenici mléka:) Při rvačce zneškodnil protivníky tequilou a doutníkem. Koupil ranč od karbaníka Jacka Daltona. V tu se přihnal Peter Thorton a chtěl ten ranč. Mac ale nechtěl. Peter najal Murdoca, aby ho odpráskl. Murdoc odpráskl jiného. V Peterovi se hnulo svědomí a nakonec se s Macem dohodli. Murdoc však chtěl krev Maca. Tak boj. Mac zahynul. Ale né, zachránil ho kapesní nožík v kapse košile. Přežil. V tu se probudil. Peter se přišel omluvit. Na zemi našel prostřelený nožík. Och.

Díl 97. - Černý nosorožec
Mac zachránil životy černých nosorožců v Africe. Přivedl a vteřinu před smrtí zachránil život mladíka Billyho. Odhalil pašeráka rohů Ladysmithe. Odhalil spiknutí na vládní úrovni v zemi Kambedzi. Zadržel pašeráky heroinu. A tím opět pozvedl blahobyt naší planety.