PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - MacGyver

MacGyver

Díl 101. - Ztracený Amadeus
Mac už ztrácí šťávu, žádný věcičky, co udělaj jeho šikovný ručičky. Mění se to v plytké vyprávění s průhlednou zápletkou. Dnes ho porazilo auto, řidička ho odvezla. Jí a jejího přítele pak přepadli. Chtěli totiž jeho housle od Stradivariho. Předat je mají na maškarním bále. Chytnou Maca a spol., utečou a zas je chytnou. Osvobodí se pomocí uhlíkového hasícího přístroje - Mac vyvolá požár, zadrží dech, přístroj spustí, zloduši se udusí, a tím zachrání housle.

Díl 105. - něco s nějakým slunečním nesmyslem
Nadace Phoenix má vrátit artefakt sluneční lodi egyptskému velvyslanectví. Loď je ukradena, prsty v tom má však velvyslanec. Fíha, to jede, což? MacGyver ho chytá, je ale schozen na zaparkované autíčko tak z 20 metrů. Rozfláká auto a šupajdí si to na áro. A nastává těžká duchařina. Mac opouští tělo a přichází na loď, která převáží mrtvé. Shledává se s rodiči zemřelými před 30 lety. V reálu se Egypťané snaží dokončit smrt Maca a už se chystají na Thortona. Tam nahoře se ale Mac rozhodl vrátit na zem. Sen ho ale vězní v podpalubí. Pomocí motoru a požární hadice vytrhává lodní dveře a míří do svého těla. Pak se asi probudil, ukázal na zloduchy, a tím zachránil svůj a Peterův život.

Díl 122.
Mac stopoval ohrožené vlky anténkou. O pytláckou past si rozdrtil nožku. Zachránily ho dvě babky. Jejich kámoš zrovna ukradl milión dolarů a schoval ho u nich. Jeho zlodějští kamarádíčkové ho ale zabili. Babky našly prachy a chtěly je zakopat. Mac ale byl vzhůru, problém rozmlácené nohy vyřešil berlemi z věšáku. Zločinci ale objevili též babky. Zavřeli je ve sklepě. Mac podřezal schodiště, z kočárku si udělal invalidní vozík (simulant jeden). Objevil tajnou chodbu a zavřeli se do domu. A hned tu máme příběh jak od malého Kevina. Zabarikádoval dveře jednomu, druhému podtrhl koberec až si dal na držku. Vrcholem bylo oslepením třetího, když na mop nasypal pepř a papriku a praštil jím ho do obličeje. Zločincům došla trpělivost, autem probourali dům a vystoupili. Babka jednoho praštila válečkem, na druhého si posvítil Mac, když ho zneškodnil vysavačem, do kterého předtím nacucal kečup. A tím Mac zachránil život sobě i babkám zlodějkám.

Díl 129.
Další výcucový díl. Peter leží na smrtelné posteli, chce zemřít. Čeká ho operace. MacGyver ho přišel utěšovat. Připomíná mu, jak to bylo skvělý a jaký je pašák. Vzpomínají na ty nejlepší kousky (jako sjetí z mrakodrapu na kabelu pomocí ohnuté televizní antény). A tím Mac vyhnal Peterovi chmurné myšlenky z těla fuč.

Díl 130. - Prokletý Abe
Z názvu to vypadá na pěknou blbost. A ač jsem to neviděl, troufám si říci, že tomu tak i bylo.

Díl 133. - Dobrý rytíř MacGyver (2. část)
Scénárista se po tolika dílech už asi zbláznil. Tenhle díl začal výcucem posledního dílu. Mac je ve staré Anglii, Peter Thorton dělá krále Artuše a dohromady odhalují Merlinovo tajemství. Nyní MacGyver (již jako udatný rytíř) a Merlin visí v jícnu vařící sopky (jsou furt v Anglii). Bojují proti Morganě a její tajemné zbrani. V jeskyni na ně útočí pes, Mac udělá psí píšťalku a správným tónem zažene psa na útěk. Dostanou se do sídla Morgany. Osvobodí spanilou slečinku a zjistí, že Morgana vynalezla střelný prach. Starý MacGaver zemřel a chtěl poslat synovi zprávu. Zemřel ale brzy. Napsal ale tajemný vzkaz. Nejprve ho vypálili ohněm a odhalili šifru. Tu rozluštili fíglem amoniaku a stříbra. Z toho bylo samosebou zrcadlo a tak mohli přečíst vzkaz napsaný zrcadlově. Tam však odhalili jméno syna mrtvého. To mělo být i jméno dnešního MacGyvera. Tajemství odhaleno - MacGyver se jmenuje Amoos. Morgana je čapla a zavřela je za katr. Mac se z něj dostal nastříhaným kabátem Merlina, hedvábím ze slečny a per z jejich hadrů. Postavil draka a vyhodil ho z okna, jeho konec strčil do klíčoví dírky. Do vitriolu nasypal zinek a udělal plyn, který prsknul do měchu. Tím logicky vznikl horkovzdušný balón, který vystrčil draka do nebe. Mezitím Morgana už zastřelila pistolí prvního zbrojnoše a už míří na Maca. V tom uhodil do draka blesk, ten sjel do klíčové dírky, otevřel vězení a vyhodil do luftu laboratoř. Další blesk, co sjel po draku omráčil Morganu. Mac, Merlin a slečna zdrhají. V tu ještě vyšle Morgana ránu přímo do čela Maca. Ten padá a umírá... Probouzí se na ulici, mluví na něj Peter a má na čele velkou bouli a děkuje mu ona spanilá slečna z Anglie a on v kapse nachází psí píšťalku a odznak krále Artuše. A tím MacGyver zachránil... No když nad tím tak přemýšlím, tak dnes zachránil hovno.

Díl 139.
Kmet objevil staré filmové materiály z grotesek. Tuze se tomu s Macem nasmáli. Hlavně fórky s padajícími kulisami. Hehe. Ale zlý člověk chtěl ty vzácné materiály pro sebe a mrzký prospěch. Ukradli je. Mac s kmetem se za ním vydali do města duchů. Zlý muži připravili past, na kterou se amatérsky chytli. Pád z výšin na zem však Mac zachránil svým nožíkem, když po něm sjel po vlajce dolů. Snažili se je zabít. Přivodit infarkt položením kmeta na koleje pod imaginární vlak však nevyšlo. A tak je hodili do nádrže a odešli. Ve vodě ale Mac objevil hrábě, pomocí níž někde vytáhl hadici, po které se dostali ven. Zlé a mrzké muže pak nalákali do léčky. Když se jim vzdali a přicházeli k nim, Mac s kmetem zatáhl za lana a na zloduchu spadly kulisy domu, zatímco oni zůstali v pohodě okenních otvorů. A tím Mac zachránil šťastné stáří milého kmeta.

Díl 142. - MacGyverův syn
Jako by si snad tato zem neužila letos už dost tragédie. Další přišla v prosinci. MACGYVER SKONČIL!!!! Béééé, bééé, brek, béééééé, hhhh, kuc, béééééé, brek, uááááááááá, brek... Ne, to není síla myšlenek Vladimíra Špidly. To je citové rozpoložení věrného diváka. Mac vyšetřoval nějaký čínský pašeráky a dostal se do problému. V tu se přiřítí tajemný jezdec a odveze ho na motorce do pohody. Pak se zjistí, že je to jeho dvacetiletý suvenýr z dýchánku. Matku pak zabili a synáčka vychovávali v tajnosti v Číně. Teď se setkali, poznali se a vyšpekulovali složitý případ za použití svých praktik. Konec končí dojemným záběrem, jak se Mac a jeho syn loučí s Peterem Thortenem. Mac odmítá jeho štědrou nabídku s tím, že se musí věnovat tomu, co zameškal. Kamera stoupá, Mac nasedá na motorku, startuje a spolu se svým synkem mizí v západu slunce. THE END.