PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - MacGyver

MacGyver

Asi už Vás při prohlížení tohoto webu napadlo, jestli jsem vůbec normální. Tahle stránka Vám odpoví. Bude totiž věnována jednomu neobyčejnému seriálu, bude věnována výcucu luxusních dílů MacGyvera. Kdysi tu byla spousta stránek, které se snažily trochu o humor či jiný ranek než zbylé tři sekce. Ale čas to už odvál, nicméně jako vzpomínku tu nechávám poslední fragment.

Vo co teda gou:
MacGyver je pofidérní pošuk, tak trošku ve stopách Jamese Bonda. Jen místo pistole zachraňuje svět švýcarským nožíkem a místo Bondgirl má izolepu. Stane se zaměstnancem pofidérní agentury Phoenix se 3 zaměstnanci, jež paroduje CIA nebo FBI nebo CO. Tu vede jeho pofidérní kámoš, obtloustlý Peter Thorton, kterej se taky do lecčeho namočí. Ale vedle Knight Ridera a Baywotče je to nezapomenutelný seriálový poklad ranných devadesátek.

Díl 1. - Pilot
MacGyver vyhorolezil na stolní horu, kam se zřítilo letadlo s jadernou hlavicí. Vplížil se do stanu a přeštípnul drát bomby. Leč nic, a tak do ní strčil zavírací špendlík a vteřinu před výbuchem to zastavil. Osvobodil amerického pilota a zdrhali zpět. Tam však kupodivu byl konec hory, což je evidentně překvapilo. Drobná přestřelka, Mac vytáhnul padák a světlici se slovy, že je to raketový pohon. Vystřelil se s vojákem do volného prostoru a zachránili se. (První serie měly na začátku samostatný pětiminutový příběh, kterému říkali tvůrci "úvodní manévr" a který měl navnadit diváky na ten nářez, co přijde v hlavním příběhu. A sem se soustřeďovaly hlavní pecky.)

V Novém Mexiku vybuchla podzemní laboratoř s kyselinou, která měla zamořit celý stát. Povolali MacGyvera, aby osvobodil uvězněné lidi. Protože do podzemí musí střelit raketu, aby zamezili úniku. Mac nejprve hrdinně zlikvidoval rozbitým dalekohledem automatické laserové zbraně. Pak napuštěnou požární hadicí prorazil zával, aby na konci cesty zalepil díru v nádrži s unikající kyselinou tabulkou čokolády. To pak oznámil nahoru vteřinu před vystřelením rakety a zachránil tak svět.

Díl 2.
MacGyver byl vyslán někam do saharské Afriky pro důležitou mapu. Dostal se do kanclu, kde ta mapa visala na zdi. Ale nějak si zabouchl, a pak ho zmerčili vojáci. Za pomocí kudličky a mapy vytáhl klíč z druhé strany dveří. Na odvedení pozornosti použil mapu jako flusátko, aby jí vzápětí zmlátil vojáka, který na něj mířil samopalem. Utíkal do pouště, na mapě sjel dunu(!) a nasedl s vojáky za paty do balónu. Ze stovek vystřelených kulek se vojáci kupodivu i jednou trefili, a tak Mac vylezl na balón a mapou a izolepou díru zalepil.

Pak měl dostat ze střední Ameriky novinářku. Vyfotili, jak se jeden generál snaží připravit vojenský převrat, ale chytli je. Tak nezbývalo nic jinýho než za pomoci foťáku vyhodit rezidenci generála do povětří. Pozornost tentokrát odvedli práskacími kuličkami v kostelním zvoně. Izolepou a pudřenkou si Mac udělal periskop, s nímž řídil ukradený autobus na hranici s Mexikem. Autobus ale spadl do potoka, a tak neozbrojen zmlátil vojáky se samopaly a čórnul jim džíp. Hranice ale byla hlídaná (vedla údolím s řekou). Náhodou zrovna za bukem se válely barely s benzínem, pouštěl je z kopce na obsazenou hranici. Ty pak vybuchovaly, až se jich vojáci báli. A v jednom z nich se skutálel Mac i s novinářkou do řeky za hranici a zachránil jí tak život.

Díl 3. - Zlatý trojúhelník (dneska to bylo slabší a zlatej hřeb si Mac nechal až na konec)
Byly Ukradeny kódy z Pentagonu v kufříku, kterej si předávali zloduši na vrakovišti. Kufr jim však Mac sebral magnetickým jeřábem. Stejně ho ale čapli a zavřeli ho s autem do lisu (velmi nápadité). Dostal se ale do kufru auta, kde byl šperhák a otevřel víko vteřinu před sešrotováním. Ještěrkou pak napíchl auto s ozbrojenými padouchy do výše a zavolal policii.

Tentokrát scénárista vybrakoval sedm statečnejch, až na to že vše zvládnul jen Mac. V Barmě se zřítilo letadlo s biologickou zbraní. Vysadili tam MacGyvera na 24 hodin. Hned ho zajali pěstitelé opia, kteří otročí místní domorodce. Kudličkou se ale dostal z kůlu, vyhodil do povětří muniční sklad a na okamžik vyhnal vojáky. Ale nenasedl do vrtulníku a vrátil se k plačícímu děcku, že bude bránit ves před vojáky. Malou armádu pak zničil kládou, bambusovou tyčí napuštěnou pálenkou a košem hadů. Vesnici začal ostřelovat vrtulník, MacGyver na něj skočil, ve vzduchu na něj uvázal lano. Tím potom za pomoci ručního navijáku stáhl vrtulník k zemi. Kápo z něj vyskočil a vytasil meč, ale zakopl a probodl se. A tím Mac zachránil obyvatelé vesnice.

Díl 4. - Zloděj z Budapešti
Kdesi v Africe unesl jeden náčelník druhému koně. Mac se rozhodl zabránit válce, a tak koně měl ukrást zpět. Nasedl na něj a před celou armádou čítající 10 lidí utíkal. Pak ho obklíčili. Ale přiletěl vrtulník, hodil lano a Maca i s koněm vytáhl nahoru. Ale klidu si nedopřál, hned musel do Budapešti pro něco. Agent to měl v hodinkách, ale přejeli ho a hodinky mu ukradla Cikánka. KGB šla drsně po něm i po tý holce a její rodině, která bufetila pod mostem. Cikány zavřeli do vězení. MacGyver se tam ale dostal, za pomoci soli a cukru udělal výbušninu. Cihlou udělal samořídící buldozer a zničil celý tábor, odkaď prchli. Ukradli závodní fiátky a po honičce kanály (ulice byly bloklý, protože předtím vyřadili semafory v celém městě) a Maďarskem se dostali až na hranice Rakouska. A tím Mac zachránil svobodu pro Cikány.

Díl 6.
Mac jel na sever lenošit, ale zabloudil a skončil u zapadlýho letiště. To ale bylo zrovna přepadený a přijel tam unesený náklaďák s prachama. Únosci chtěli auto odbouchnout a zabít strážného v něm. Když tu Mac vyrobil svářečku z rámu na kolo(!). Stejně ale strážného zastřelili a Maca zavřeli do mrazáku. Ten tam ale díky žárovce a vodě rozbouchl dveře a osvobodil se. Z hnojiva vyrobil výbušninu a čórnul autobus, ve kterém zdrhali. Ale čapli je. Ale nakonec je MacGyverovci tejně překonali. Když se snažili zdrhnout letadlem, Mac skočil na křídlo a zabránil jim vzlítnout. No prostě všechny dostal a tím zachránil životy zadržovaných.