SEMINÁRKY

Makroekonomie

Mikroekonomie


Miras.cz - Seminárky - Finanční trhy

Finanční trhy, akcie, burzy

Na téma finančních trhů mám na tomto webu celou sekci "Akcie",
takže všechny odkazy níže směřují přímo tam.


Akciové analýzy

Seminárka na předmět Konjunkturní výzkum. Popis akciových analýz - fundamentální, technická, psychologická. Teorie efektivních trhů, anomálie na nich.

Ekonomické ukazatele

Vysvětlení ekonomických ukazatelů produktu, spotřeby, investic, inflace a produkce a na příkladu USA ukázany možné reakce kurzů akcií a obligací na zveřejňovaná data.

Dowova teorie (Dow Theory)

Průkopnický zrod akciových analýz, kterou vypracoval na sklonku 19. století Charles Dow. Na rozdíl od dnešních analytiků, si na ní její autor docela nahrabal. Aktuálně je součástí série o technické analýze.

Největší investoří

Stručné životopisy a informace o strategiích a úspěších největších akciových investorů. Původně se jednalo o seminárku s životopisem Charlese Dowa, ale krapet se to rozšířilo o další jména: Warren Buffett (Berkshire Hathaway), Benjamin Graham, André Kostolany, George Soros (Quantum), John Templeton (Templeton Group), Peter Lynch (Fidelity Magellan).

Teorie portfolia

Teorie portfolia řeší složení portfolia pro jednotlivé životní situace. Každý investor by tak při investování měl pamatovat na své potřeby a na likviditu svých peněz.

Investiční instrumenty - indexové akcie

Charakteristika - význam, historie, výhody, specifika, čisté jmění. Hlavní certifikáty - Nasdaq100-Share, DIAmonds, Spiders, MidCap SPDRs, Select Sector SPDRs, WEBS.

Burza Praha

Historie pražské burzy, události, dnešní stav, způsoby obchodování, burzovní orgány, rozdělení trhů, akciové indexy. (původně část bakalářky, 12 stran).

Burza Praha - cenový vývoj 1993-2005

Zhodnocení vývoje kurzů, objemu obchodů a událostí na ně působící na BCPP. U každého roku je graf PX50 a několik dalších číselných údajů.

Světové burzy a indexy

Vznik, činnost, podmínky pro přijetí na trhy, způsob obchodování na burzách NYSE, Nasdaq, Frankfurt a London. Popis nejznámějších amerických akciových indexů DJIA, NAsadaq Composite a S&P500

Podílové fondy

Rozsáhlejší série článků o českých podílových fondech, jejich dělení, historii a výnosech.

A další...