CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Barma & Indonésie

BARMA/MYANMAR & INDONÉSIE
plus Malajsie, Singapur, Paříž

- 1 -   Paříž - Kuala Lumpur
2+3   Mersing - ostrov Tioman - Kuala Lumpur
- 4 -   Barmský úvod - Yangoon
- 5 -   Mandalay - Sagaing - Ava - Mingún - Anarapura
- 6 -   Bagan - Mount Popa
- 7 -   Inle Lake - Yangoon
- 8 -   Yogyakarta - Borobudur - Prambanan
- 9 -   Cemoro Lavang - Mount Bromo - Bondowoso - Gilimanuk
-10-   Bali, Lovina a sever
-11-   Bali, Kuta
-12-   Singapur


Pátá štreka do jihovýchodní Asie měla za cíl vymést zbylá nepoznaná místa. Časově jsem to moc nenatahoval kvůli nedávné zlomenině a šrouby v noze jsem vyvezl jen na pětapůl týdne. Cílem byla Indonésie a hlavně Barma, neboli oficiálně už asi 20 let Myanmar. Není to zrovna destinace, která by nalákala mé klasické spolucestující. Nějaké letenkové akce do Asie jsem se dočkal až na poslední chvíli, když nejznámější asijský lowcost spustil lety do Kuala Lumpuru z Paříže za zaváděcí ceny. Akčních 160 euro za zpáteční tiket jsem nechytl, ale i těch osm tisíc za zpátečku k rovníku na svou dobu není zlé. A když už jsem v tom byl, tak se z cesty stala lowcostová lítačka, která ideálně vymetla vše chtěné.

Kvůli vízu do Barmy se muselo nejdřív zůstat týden v Malajsii. Pak tu máme dva týdny v Barmě, což je akorát na projetí nejzákladnějšího barmského trojúhelníku (Mandalay - Bagan - Inle Lake). Zbylé dva týdny se nechaly na další dosud nepoznaný stát - Indonésii, a razí se do Yogyakarty na Jávě za chrámy a sopkami. A na poslední týden přeplout na Bali. Zpátky je to nejlevněji přes Singapur, což je fajn bonus. Byly i nápady přihodit i cityvíkend v australském Darwinu, ale to už by bylo trošku moc. Těch pět asijských přeletů vyšlo na 3 tisíce, takže letenky celkově 12500 kaček a cestovní útrata na místě asi taky tak.

Na hledání spolucestujících nakonec nebyl ani čas, ale na malajskobarmskou část se chytil tradičně David, který tyhle věci moc neřeší. Jen než se rozhoupal, přišel o akce a měl letenky dvakrát dražší. Když vezmu, že by to měl i s Emirates za stejnou cenu, tak by asi slastí nemlaskal. Ale on o tom neví. Teda doteď. Aby měl to zajímavější, letěl zpátky přes Londýn, kde si chtěl dát dva dny stopku. Jenže letenky si už kupoval pak sám, a vono to prej mělo poruchu. No, koupil to blbě. Své drobné kousky cesty o samotě si prostě umí okořenit.

Trasa

22. února - 31. března 2011 (38 dní)
Mělník - Praha - Paříž - (Malajsie) Kuala Lumpur - ostrov Tioman - pláž Salang - Mersing - KL - (Barma/Myanmar) Yangoon - Mandalay - Sagaing - Inwa - Mingun - Amarapura - Nyaung U - oblast Bagan - Mount Popa - Nyaungshwe - oblast Inle Lake - Yangoon - (Malajsie) Kuala Lumpur - (Indonésie) Jáva: Yogyakarta - Borobudur - Prambanan - Cemoro Lavang - sopka Mount Bromo a spol. - Probolingo - Bondowoso - Situbondo - Banyuwangi - Bali: Gilimanuk - Lovina - Danau Bratan - Kuta - (Singapur) - Paříž - Praha