CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

Miras.cz - Cestování - Balkán 2011

BALKÁN 2011
Černá Hora a hlavní města Balkánu

- 1 -   Běhehrad - Sarajevo
- 2 -   Národní park Durmitor
- 3 -   Výstup na Bobotov Kuk (skoro)
- 4 -   Budva - Cetinje - Kotor
- 5 -   Priština
- 6 -   Skopje - Budapest a dom


Tradiční podzimní cesta začínala dost netradičně. Nevědělo se kam a s kým. Tudíž jsem tuhle cestu nevymýšlel a ani do ní nekecal (ze začátku). Ale také má své výhody udělat nějakou cestu ve stylu: tááák - Bělehrad - slejvák - bič a pryč - kam jede první vlak - Sarajevo - tak jóó. Gró cesty nakonec bylo v Černé Hoře.

Původně z toho koukaly rumunské hory, pak i přejezd lodí do Gruzie (ale třídenní plavba není ideální pro toho, kdo skončí hubou v záchodové míse i po 45 minutách plavby na Capri). Míša nakonec chtěla Kosovo, já přidal černohorský Durmitor, oba jsme přihodili oživení dávných vzpomínek na Budvu, a to mezi tím jsme vyplnili zastávkami v okolních státech od Skopje po Sarajevo.

Složení nakonec dopadlo ve dvou. Tím se povedlo zvednout estetickou stránku cesty. Přec jen móda pivních pupíku českých pepíků má své slabší stránky, když je to první věc, na které spočine očko po probuzení. První krok jsem udělal před pár lety, když jsem vyhodil ze seznamu věcí na cestu zrcátko. Druhý krok, v podobě modelky Míši, to dovedl do kýženého vizuálního stavu, který se na následujících cestách povedlo opakovat, i když v jiném obsazení. Ono hlavně těm bývalým spolucestujícím pánům zatrhly další cesty různé novoty jako lenora (Mára), kapitalismus (David) nebo ženský (všichni ostatní).

Trasa

5. 9. - 17. 9. 2011
Praha - (Maďarsko) Budapešť - (Srbsko) Běhehrad - (Chorvatsko) - (Bosna a Herzegovina) Sarajevo - (Černá Hora) Plužine - Žabljak - Durmitor - Nikšič - Podgorica - Budva - Cetinje - Kotor - Podgorica - (Kosovo) Priština - (Makedonie) Skopje - (Srbsko) Bělehrad - (Maďarsko) Budapešť - Praha