CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Maďarsko & Slovensko

Maďarsko & Slovensko 2003

- 1 -   Bratislava
- 2 -   Balaton
- 3 -   Budapest
- 4 -   Matra - Kekes - Eger
- 5 -   Slovenský kras
- 6 -   Tatry
- 7 -   Dëmanová - Trenčín


Zatímco zima je ve znamení zaoceánských výletů, přes léto se nepustím za Mělník dále než 2000 kilometrů. Tuhle zimu jsem si konečně pořídil i nějaké motorové pohybovadlo, i když jen kombíka Feliny. S tím jsem vyrazil do blízkých podunajských a tatranských končin. Delší cesty by auto už nemuselo vydržet a kratší cesty si nechám na stará kolena. Nemuset nic tahat na zádech, mít kdykoliv střechu nad hlavou a moci kdekoliv zastavit, to je příjemná změna. Ještě příjemnější změna byla v osazení. Místo všelijakých mělnických floutků či sólojízd jsem vyrazil s Pavlou.

Za 15 dní jsme objeli maďarsko-slovenskou klasiku. Hory, skály, jeskyně, vodopády, koupání, lázně, hrady a staré baráky. Zařízeno předem nebylo nic a spalo se, kde se dalo (parkoviště, kempy, apartmány). Celkem jsme najeli 2250 kilometrů a stálo to do 5000 korun na hlavu.

Trasa

29. červen - 12. červenec 2003
(ČR) Mělník - Teplice - Brno - (Slovensko) Trnava - Majcichov - Bratislava - (Maďarsko) Györ - Balatonfüred - Tihány - Csopak - Martonvásar - Budapest - Eger - Kékés - (Slovensko) Rožňava - Domica - Poprad - Tatranská Lomnice - Dëmanová - Trenčín - Piešťany - Trnava - (ČR) Brno - Teplice - Mělník