CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Thajsko & Laos

Thajsko & Laos 2004

- 1 -   Vídeň - Bangkok - Ayuthaya
- 2 -   Ayuthaya (Thajsko)
- 3 -   Vientianne (Laos)
- 4 -   Phonsavan - Planina hrnců
- 5 -   Luang Prabang - Mekong
- 6 -   Chiang Mai - národní park Doi Inthanon
- 7 -   Sloni a vopice
- 8 -   Pláže Ko Phi Phi Donu
- 9 -   Ostrovy Ko Phi Phi
-10-   Čedokařina v Bangkoku
- > -   Itinerář


Zima na krku, což je akorát tak čas na další cestu z Evropy. Vzhledem k tomu, že loňská asijská cesta byla pohodová, opět se vracím do indočínských končin. Nějak nám totiž dochází síly na plahočení po Andách či Sao Paolu;-) Thajsko a okolní země je baťůžkářský ráj a člověk tam nemusí udělat zbytečný krok. No, ale na klasických turistických trasách je to už trochu dost čedokářský. Nebýt mých pětidenních křečí a zvracení, tak by to snad byla i trošku nuda.

Po asijské půdě jsme najezdili přes 5300 kilometrů. Z královské Ayuthayi jsme jeli na týden do Laosu, který byl milé překvapení. Z hlavního města Vientianne jsme vyrazili na mýtickou Planinu hrnců, kterou zde zanechala před tisíciletími neznámá civilizace. Odsud jsme pokračovali do královského Luang Prabangu. Truly Laos jsme poznali jen na třídenní plavbě po Mekongu s nocováním v místních hašiš doupatech.

Z Laosu jsme se ocitli v Chiang Mai - největším městě severního Thajska, ve kterém je k vidění na tři stovky chrámů. Na vypůjčené motorce jsme vyjeli do národního parku Don Inthanon na vodopády. Přes město opic Lopburi jsme se přesunuli o 2000 km jižněji na ostrovy Ko Phi Phi. Zde jsme strávili skoro týden na prázdných plážích a potápěním mezi korály a rybami. A pak zbyly už jen dva dny lehára na bangkokském Khao San.

Posádka z minulé cesty zůstala stejná. Vyrazil jsem s Márou. Ono je docela problém sehnat někoho na měsíční výlet. Všichni dělají jakože pracují či co. Na příští zimu (v plánu je Mexiko či Argentina) posádka vypadá nadějněji.

Trasa

19. leden - 10. únor 2004
(ČR) Mělník - Praha - (Rakousko) Vídeň - (Thajsko) Ayuthaya - Nong Khai - (Laos) Vientianne - Vang Vieng - Phonsavan - Luang Prabang - Pakbeng - Huay Xai - (Thajsko) Chiang Khong - Chiang Mai - Don Inhaton - Lopburi - Bangkok - Surat Thani - Krabi - Ko Phi Phi - Krabi - Bangkok - (Rakousko) Vídeň - (ČR) Praha - Mělník