CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Rafting v Alpách

RAFTING V ALPÁCH 2002
Teichl, Steyer, Enns

- 1 -   Odjezd
- 2 -   Poslední okamžiky
- 3 -   Rafting na Steyeru
- 4 -   Rafting na Ennsu a dom


Teoto dílko vznikalo u Michala, mé nebohé oběti tohoto raftingového nápadu. Musel jsem to sice dost překopat, ale jeho štýl byl zanechán. Takže bych se někde dosti zarazil, a to zejména tam, kde je Michal hrdina a já mrtvý strachy. Skutečnost je taká, že já bych si to klíďo zopáknul, kdežto Michal ani náhodou a radši postoprvý odvykládá následující "hrdinské" kousky.

Příprava:

Už několikrát jsme se s Mirasem bavili, že by nebylo špatný podniknout zběsilost zvanou rafting. Tentokrát kupodivu nezůstalo jenom u planých keců. Jednoho dne mi Miras sdělil, že jede s Cherwayzem na rafting, ale že není vlastně úplně tak jisté, jestli bude mít Cherwayz čas. Takže jestli bych v nouzi nejel místo něj. Já jsem mu to spolknul i s navijákem a ochotně jsem přikývnul. Dneska by mě zajímalo, jestli onen Cherwayz o tom raftingu vůbec někdy věděl. Nicméně mi bylo jasný, že teď už nemůžu couvnout a nejet, protože bych to slyšel ještě deset let. Tak jsem si o tom úžasnym raftingu začal zjišťovat nějaký informace. Z Mirase jsem vytáhnul, že se jede rakouský Teichl a Steyer. V pohodě mi oznámil, že Teichl má obtížnost II až III a Steyer III až IV. To mi samozřejmě nic neříkalo a Miras byl na tom stejně, ne-li hůř. No, nakonec jsem zjistili, že ta stupnice je šestibodová, a že stupeň VI znamená, že se to nedá sjet, stupeň V znamená v podstatě to samý, ale někteří magoři se o to sjetí už pokusili. IV znamená, že to můžou sjet jen nejzkušenější vodáci.

Myslim, že nemusím moc vysvětlovat, jak zkušený vodáci s Mirasem jsme. Já jsem na vodě párkrát byl, ale nikdy ne na raftu. Miras je vyloženě vodní živel - tzn. jednou byl na šlapadle, nepozná rozdíl mezi pádlem a veslem a když má plavat někam dál, tak jedině na lehátku typ ROH. Po předchozích zjištěních jsem začal proklínat sám sebe, že jsem se vůbec k něčemu takovýmu propůjčil. Utopení na raftu by byla sice frajerská smrt, ale nějak jsem o ní neměl zájem. Mirasovi to bylo asi jedno, protože ten se vytrvale pokouší přijít o život na svých výpravách. No, ale to jste si asi už všimli. Tak vyrážíme a snad to nějak přežijem.