CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO 1999
(Rio de Janeiro - Niteroi - Maricá - Barra)

- 1 -   Praha - Rio de Janeiro
- 2 -   Copacabana
- 3 -   Corocovado - socha Krista
- 4 -   Karneval v Riu
- 5 -   Maracana - karneval
- 6 -   Tradá z Ria a tradá do Ria
- 7 -   Pláže Barra - Maricá
- 8 -   Maricá - Niteroi - Rio a dom
- > -   Itinerář


Byl mrazivý únor 1999 a já chtěl zmizet kamkoliv do teplých krajin. Původně to vypadalo na 3 týdny na Djerbě v Tunisku od Fishera. Žádné baťůžkaření se tehdy nevedlo a mým nezávislým cestovatelským amximem byl stan na Slapech a jedna maturitní jízda autem s Morisem do Slovinska. Na zájezd s cestovkou ale padl druhý člověk, tak se hledalo něco, kam bych mohl jet sám. Aspoň nějaký lastminutek na týden na Maltu nebo Mallorku.

Naštěstí jsem objevil nabídku od GTS na extra levné letenky (v dřevních dobách byly akce GTS na Valentýna a Velveta studentským hitem a jedinou šancí na nějaké obstojné letenky). Určil jsem tři prioritní místa z letáku (Rio de Janeiro, Lima, Kuala Lumpur - vše po 8950 Kč). Kde bude místo, tam pojedu. Vyšlo hned to první. V úterý jsem koupil letenku, ve čtvrtek vyřídil vízum a v pátek jsem mohl křepčit v rytmu samby na nejslavnějším karnevalu v Riu.

Cesta trvala dva týdny. Déle to bohužel nešlo, co taky chtít od letenky pod deset. Za použití letadel, vlaků, autobusů, tramvají, taxíků, dolmušů, lodí a mých nohou to dalo přes 20500 km. Nebyla to sice žádná expedice za prameny Amazonky, ale spíš fádní pobyt studentíka v okolí Ria, ale aspoň v čase rozhodně nefádního karnevalu. Vše stálo 17 tisíc (letenka 8950 Kč, poplatky 683 Kč; vízum 20 dolarů, útrata přes 200 dolarů). A fotoupozornění: těch pár obrázků je zoufale špatných.

Trasa

12. - 25. února 1999
Česká republika - Německo Frankfurt - Brazílie Rio de Janeiro (Flamengo, Gloria, Botafogo, Copacabana, Corcovado, Maracana) - Niteroi - Merica - Barra - Merica - Rio (Leblon, Ipanema) - Barra - Niteroi - Rio - Německo Frankfurt - Česká republika