CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Švédsko & Norsko

Švédsko & Norsko

- 1 -   Stockholm
- 2 -   Gävle
- 3 -   Östersund
- 4 -   Are a Storlien
- 5 -   Trondheim
- 6 -   Oslo


Letošní léto jsem se vydal trošku na sever ve stopách nejklasičtějšího baťůžkaření. Krajina se projížděla autostopem a noci jsme trávili pod stanem u jezer. Jediným nadstandardem byly letenky Praha-Stockholm a Oslo-Praha, které ale vyšly jen na 3 tisíce. Vyrazil jsem s Luckou na 11 dní v červenci. Hlavní cíl byl Stockholm, Trondheim, Oslo a příroda mezi tím.

Skandinávie se poprvé objevila v merku skoro před třemi lety. Autobusové jízdenky se ale tehdy nesehnaly a taky bus do Stockholmu nabízel příjemných 30 hodin jízdy za 3000. Nakonec jsme právě s Luckou skončili v Jižních Čechách, což taky není špatný. Obnova plánu přišla letos. Jen jsme byli limitováni časově kvůli nějakým dovoleným či co. V dubnu jsem koupil letenky z Prahy do Stockholmu od Sterling.dk za 30 euro a zpátky z Osla to s námi vyhrál Norwegian.no (68€).

V rámci přípravných akcí došlo k jedné významné změně proti předchozím cestám - zlaté sušenky byly nahrazeny tatrankami, čímž došlo k prodloužení sušenkových zásob na trojnásobek při stejné hmotnosti, páč jak se nějaký balíček rozbalí, tak se to prostě sežere. Jinak se vezl slušný stan, teplejší spacák (1 kg) a nová samonafukovací karimatka, což při 10 dnech na zemi bodlo. Taky nebaťůžkářský deštník se při korzování deětivými městy hodil. Pak už jen český lonely o Skandinávii (novinka z roku 2001), vytištěné cestopisy z netu a získání skandinávských korun po tisícovce (1 švédská vyšla na 3,09 Kč a jedna norská na 3,6 káčé).

Trasa

19. - 30. červenec 2006
(ČR) Mělník - Praha - (Švédsko) Stockholm - Gävle - Östersund - Are - Storlien - (Norsko) Hell - Trondheim - Spongdall - Dombas - Songsvann - Oslo - (ČR)