CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Silvestr v Paříží

Bon anne Paris 2000

- 1 -   Přes Luxembourg do Paříže
- 2 -   Přípravy na oslavu
- 3 -   Bon anne


Autorem textů je Michal alias Hotline. V dávných dobách se mnou přežil tři cesty! Kupodivu se to zde opravdu podobá cestopisu a ne bajce, jak je to v jeho podání tradiční. S fotkama to bude bída, náš foťák se rozbil, ten na jedno použití byl jen na jednu věc.

Už si vlastně ani moc nepamatuju, jak nás napadlo vyrazit na Silvestra do Paříže. Přec jenom je to už pár let. Ale asi se nám zdály oslavy v Čechách příliš nudný. A pak byl tu ten rok 2000. Je pravda, že celý milénium bylo hodně zprofanovaný, ale s klidným srdcem můžu říct: Stálo to za to!

Já a členové našeho obskurního mělnického Panoptika (rozuměj partička bývalých spolužáků) si novoroční oslavy plánuje dopředu, ale skoro vždycky z toho stejně vzejde chata v Rokytňanech. No, Mirase napadlo, že by nebylo špatný, zajet oslavit příchod roku 2000 do Paříže. A taková Paříž s příchodem Nového roku nevypadá zle. Tři miliony lidí v ulicích, ohňostroje a další blbosti.

Kupodivu jsem souhlasil se zarezervováním hotelu na rok dopředu. Kdyby jste mě znali, tak byste se nedivili, proč to kupodivu. Zarezervovali jsme to za dvě stovky u CK Geos a všechno proběhlo bez problémů. Pak už jen měsíc před odjezdem doplatit zbytek (asi 4 tisíce za pokoj na 3 noci).

Trasa

28. prosinec 1999 - 2. leden 2000
(ČR) Mělník - Plzeň - (Německo) Norimberk - Saarbrücken - (Lucembursko) Luxembourg - (Belgie) Arlon - Betrix - (Francie) Stenay - Reims - Chateau Thierry - PARIS - Soissons - Charleville (Belgie) Florenville - Virton - Arlon - (Lucembursko) Luxembourg - Grevenmacher - (Německo) Heidelberg - Norimberk - (ČR) Mělník